Ak sa príbeh nekončí šťastne, je to vôbec koniec?

Počkajte si na happy end je čarovný a vtipný román o prešľapoch, pádoch, vzostupoch a o tom, či sa naozaj všetko musí končiť ako v rozprávke.

O knihe

Ella je presvedčená, že o kvalite príbehu rozhoduje jeho koniec. Svet je plný tragédií, načo sú nám ešte aj smutné príbehy? Hlavná hrdinka preto vymýšľa známym románom a filmom správne konce. Teda šťastné. Lenže pristúpi aj skutočný život na jej hru?

Oscar je bohatý muž, ale šťastena sa mu vyhýba veľkým oblúkom. Ella sa s tým nedokáže zmieriť. Zaumieni si, že tomuto cudziemu človeku, s ktorým sa jej skrížili cesty, obráti život naruby a zariadi, aby sa všetko na dobré obrátilo. No je to vôbec možné? A čo robiť, ak o to dotyčný nestojí?

„Knihu Počkajte si na happy end som prečítala na jeden dúšok, usmievala som sa, aj som si poplakala a zamyslela sa nad životom. Prichádzali otázky aj odpovede a nakoniec aj chuť popasovať sa s vlastným tieňom. Svoj príbeh si píšeme sami, sme omnoho mocnejší ako si vieme predstaviť. Knižku odporúčam a to nielen naivným optimistom :-),“ odkazuje herečka Zuzana Kapráliková.

 

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Zuzana Jurigová Kapráliková:

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

O autorke

Charlotte Lucasová je pseudonym nemeckej autorky Wiebke Lorenzovej. Jej psychologické trilery Najdrahšia sestra, Všetko musí ostať skryté alebo Onedlho zomrieš aj ty zaznamenali veľký čitateľský úspech.
Zatiaľ posledný román Najlepší rok tvojho života vážne i nevážne hľadá odpovede na otázky o zmysle života.

 

Príbeh Počkajte si na happy end prináša
Knižný kompas – vaša cesta ku knihám.

 


Začítajte sa do knihy:

 

Štvrtok 3. októbra 04:23 hod.
Návrat do Cold Mountain alebo Myslela som si, že sa zbláznim!

Milí sledovatelia,
ešte jeden príspevok v tejto nočnej hodine. Dnes, respektíve včera večer, som sa tak rozčúlila, že som vás o tom okamžite musela informovať na Šťastnejších koncoch.
P. priniesol domov film a chcel, aby sme si ho pozreli. Návrat do Cold Mountain s Judom Lawom, Nicole Kidmanovou a Renée Zellwegerovou. Svätosväte mi prisahal, že má šťastný koniec. Môj drahý snúbenec ma dokonca presviedčal, že Návrat do Cold Mountain je pre takú romantickú dušu ako ja to pravé orechové. Trhák, ktorý vám zahrá na city.
Čo na to povedať? Bola som šokovaná! Tí z vás, ktorí film poznajú, vedia prečo. Človek sa dve a pol hodiny prelúskava vojnovým príbehom plným strachu, útrap a žiaľu a krátko pred koncom Juda Lawa po jedinej noci strávenej s Nicole Kidmanovou zastrelia!
Áno, ZASTRELIA! Boj o lásku, bum, tresk, prásk, a je mŕtvy. Horší koniec si už hádam ani nedokážem predstaviť.
Samozrejme, P. sa mi opakovane ospravedlňoval a vysvetlil mi, že si ho musel s niečím zmýliť. Veľmi mi to však nepomohlo, pretože pred očami mám stále ten strašný koniec.
A tak už tri hodiny sedím pred počítačom a vymýšľam preň happy end. Výsledok si môžete pozrieť tu. Želám vám príjemné a predovšetkým ničím nerušené čítanie.
Bežím do postele a dúfam, že sa mi podarí zaspať. Aspoňže je zajtra (teda dnes) sviatok a nemusím skoro vstávať. Mimochodom, budúci týždeň vám napíšem viac o svadobných prípravách. Pomaly sa to blíži a čochvíľa sa budeme musieť rozhodnúť, kde usporiadame hostinu – v opačnom prípade bude všetko obsadené. Už som našla niekoľko pekných miest tu hore na severe Nemecka – potom vám ich ukážem. Teraz mal prednosť Návrat do Cold Mountain.
Želám vám dobrú noc! A nezabudnite:
Všetko sa skončí dobre. Ak to tak nie je, potom to nie je koniec.

Len to najlepšie vám želá vaša
Popoluška Ella

Komentáre (256)

Sladká mesačná snilka, 07:33
Bože, Návrat do Cold Mountain! Pamätám si, že z toho filmu som mala nočné mory. Ten koniec bol naozaj strašnýýý! Nie, vlastne celý film bol strašný! Čo si P. myslel? Veď je vždy taký pozorný a milý…
Pevne ťa stískam, milá Ella, a veľmi ti ďakujem za tvoj krajší koniec. Už aj si ho idem prečítaťJ.

Jagavá víla XXL, 07:38
Žasnem! Ten film som nevidela, ale po tom, čo si napísala, som aj rada. Bolo to od P. naozaj hlúpe a zajtra si to u teba musí vyžehliť veľkou kyticou! Sladké sny! Nech sa ti sníva niečo pekné, zaslúžiš si to!

Beznádejnáromantička_82, 07:41
Vďaka, vďaka, VĎAKAAAA! Ten film ma už celé roky máta a teraz má vďaka tebe nový koniec. Ella, si jednoducho perfektná!

NIČITEĽ BLOGOV, 08:11
Čo sú to za kraviny? Návrat do Cold Mountain je jeden z najlepších filmov vôbec a ten, kto doň fušuje, nemôže byť normálny. A okrem toho má aj príliš veľa času. Ach, tie ženské!

Princezná_a_Little_Miss_Sunshine, 08:17
Sklapni, Ničiteľ! Ak sa ti Ellina stránka nepáči, nečítaj ju. Láskavo si zapni akčnú hru na playstation a urážaj niekoho iného!

Popoluška Ella, 08:23
Ďakujem Ti, Miss Sunshine!

Princezná_a_Little_Miss_Sunshine, 08:24
Ty už si hore? Musíš byť véééľmi unavená!

Popoluška Ella, 08:28
Smiech. To veru somJ

Čítať ďalších 248 komentárov

 

Milan Buno, literárny publicista

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *