Emotívna novinka Celý život od Michaly Ries: Môže pretrvať láska zrodená v nevhodnom čase?

Dve ženy, ktoré sa nepoznajú a zdanlivo nemajú nič spoločné. Dve voľby, po ktorých už nič nebude ako predtým. Dva osudy plné zúfalstva a smútku, ale aj nádeje a neochvejnej materinskej lásky.

Celý život je príbeh o materstve, manželstve, láske, vzťahoch i strate. Možno trošku vážna téma, presne ako je život sám, no autorka doň votkala aj humor a prirodzene lásku. Napokon, aj o ťažších témach treba písať, aby sme nemali pocit, že sme v tom sami. Aby sme sa možno inšpirovali, poučili. A ak je to v rámci dobrého príbehu, o to lepšie.

Dokáže láskyplné partnerstvo prežiť smrť dieťaťa?

Prešlo už niekoľko mesiacov, odkedy ich syn zomrel, no Eva sa nevie ubrániť pocitu, že ich manželstvo zomrelo spolu s ním. Márne hľadá odpoveď na otázku, či ďalej bojovať o Gabrielovu lásku, alebo sa vzdať. Rozhodovanie jej sťažuje iný muž. Muž, ktorý je ochotný dať Eve všetko, čo jej manžel odopiera celé mesiace. Je však toto cesta, na ktorú sa Eva dokáže vydať?

Môže pretrvať krehký cit, ktorý sa zrodil v tom najnevhodnejšom čase?

Keď Živa toho muža stretla prvýkrát, považovala ho za bezdomovca. Jej konanie viedol súcit. Každým spoločným okamihom sa súcit mení na hlbokú náklonnosť, vzťah však ani pre jedného neprichádza do úvahy. Živa stojí pred voľbou, ktorá zmení celý jej život. A nielen jej. Vyberie si lásku, aj keď vie, že jej prinesie len trápenie?

 

Čo hovorí o svojej knihe autorka Miška Ries?


„Tvrdím – a som si istá, že by so mnou súhlasila aj románová Živa – že žiadna láska nie je zbytočná. Vždy má význam a vždy stojí za to. V jej živote sa žiaľ prepojí láska s trápením a odsúdením. Živina osudová voľba je trochu kontroverzná, no rozhoduje sa podľa určitých kritérií. Vníma volanie srdca, hlas rozumu, šepot intuície, aj limity vlastného svedomia,“ vysvetľuje Michala.

V príbehu sa snaží ukázať, ako sa dokáže matka Evka vrátiť po krutej strate späť do normálneho života. A nezblázniť sa. Pretože ona má aj podiel na smrti svojho bábätka. Nesmierne zdrvujúca téma, situácia, o ktorej sa muselo autorke ťažko písať.

 

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Dominika Žiaranová:

 

Milan Buno, knižný publicista

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *