Nové young adult Belladonna: Kým žije, ostatní budú umierať

 

„Vraví sa, že človeka dokáže zabiť už päť bobúľ ľuľkovca zlomocného, známeho tiež pod názvom belladonna. Za svoje meno vďačí obsahu atropínu, kvôli ktorému Talianky používali túto rastlinu na rozšírenie zreničiek, aby mali pekný zmyselný pohľad. Stačí zjesť päť sladkých bobúľ priamo zo stonky. Alebo ich rozdrviť a nechať vylúhovať v šálke čaju, ako to zvyčajne robila Signa Farrowová…“

 

Romantický mystery príbeh Belladonna je prvý diel série od Adalyn Grace, ktorá už napísala viacero YA bestsellerov a táto kniha nadchla milióny čitateľov po celom svete. Teraz vyšla v slovenčine a prináša napínavý príbeh s vraždou, štipkou temna, romantikou a krimi.

O knihe

Devätnásťročná Signa nie je obyčajné dievča. Ešte ako dieťa osirela, vidí duchov a rozpráva sa so smrťou. Vychovávali ju viacerí tútori, no všetci sa viac zaujímali o bohatstvo, ktoré má zdediť, než o jej dobro. A všetci zomreli záhadne a priskoro.

Signinými  poslednými žijúcimi príbuznými sú Hawthornovci, výstredná rodina obývajúca sídlo Thorn Grove. Hoci je jej nový domov veľkolepý, obklopuje ho pochmúrnosť. Otec rodiny zaháňa zármutok za zosnulou manželkou na divokých večierkoch, kým jeho dcéra trpí záhadnou chorobou a syn sa snaží napraviť pošramotenú rodinnú povesť.

Vtedy sa Signe zjaví zo záhrobia ich matka a tvrdí, že ju otrávili. Uvedomí si, že rodine hrozí veľké nebezpečenstvo a že vraha vypátra len vtedy, ak spojí sily so smrťou. Signa nesmie dovoliť, aby jej osobná kliatba opäť niekoho pripravila o život. No zväzok so smrťou má takú silnú moc, o akej sa jej ani len nesnívalo.
A ona jej nedokáže odolať.

 

Pozrite si video s autorkou Adalyn Grace:

 

Belladonna šikovne spája tajomstvo, mágiu a romantiku, k tomu gotické prvky, vražda, duchovia a smrť. Autorka vytvorila nezvyčajnú atmosféru, ktorá vás pohltí, vtiahne a vy máte chuť túlať sa po strašidelnom sídle Thorne Grove. Originálný námet, zakázaný milostný príbeh a návykové čítanie, ktoré si vychutnáte a nebudete sa vedieť dočkať pokračovania. Druhý diel vyjde v origináli v auguste tohto roka a určite bude preložený aj do slovenčiny.

O autorke

Adalyn Grace je podľa rebríčka New York Times autorka bestsellerových duológií All the Stars a Teeth, ktoré Entertainment Weekly označil za najlepšie YA fantasy roka 2020. Skôr ako sa vydala na dráhu spisovateľky, štyri roky pôsobila v divadle, pracovala ako redaktorka v neziskových novinách a učila sa, ako sa píšu príbehy počas stáže pri výrobe populárneho detského seriálu The Legend of Korra. Vo voľnom čase rada pozerá anime a hrá videohry. Pochádza zo San Diega, kde žije so svojimi dvoma rozmaznanými psami.  

Milan Buno, knižný publicista 

Kniha vychádza v preklade Beaty Hornej.

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *