Petra Hederová – Milovanie s vanilkou

Petra Hederová, ktorú čitatelia môžu poznať pod doterajším pseudonymom Lena Lemonová, prichádza na knižný trh s novinkou Milovanie s vanilkou. O čom je tento román s erotickými prvkami a čím sa autorka pri písaní knihy nechala inšpirovať?

VYDAVATEĽSTVO: Ikar
ROK VYDANIA: 2018
ŽÁNER: Román
POČET STRÁN: 216
VÄZBA: pevná

 

Petra Hederová, vlastným menom Petronela Hederová, písala doteraz svoje diela pod pseudonymom Lena Lemonová. Ako sama hovorí, je ženou mnohých tvárí a hoci pracuje v oblasti IT technológií, dušou sa medzi technické typy vôbec nezaraďuje. Je vyštudovanou politologičkou, no písanie o politike sa rozhodla prenechať iným. Medzi jej záľuby patria jazyky, psychológia, príležitostné písanie blogu, venuje sa písaniu hudobných textov a v minulosti zabrdla aj do speváckej oblasti. Je hrdou matkou dvoch dcér, má veľa nevšedných zážitkov a bujnú fantáziu. Pod spomínaným pseudonymom jej vyšla kniha Sokyne (Equilibria, 2016) a v roku 2017 román Slasti rozvodu (Marenčin PT).

zdroj: autorka
A čím sa nechala autorka inšpirovať pri písaní tejto knihy?

„Príbeh ako celok je fikcia, ale priznávam, že v každej z mojich kníh sa nachádza aj kúsok reality. Keď píšem, čerpám nielen z fantázie, ale aj z toho, čo som prežila. Z toho, čo prežili iní, čo som videla, počula, čítala. Ak mi chýbajú informácie, tak si ich nájdem na internete. Prenesiem sa na miesto príbehu hoci aj cez Google Earth, využijem street view, .. v tomto to máme jednoduchšie než autori v minulosti – prístup k informáciám je neobmedzený. Radosť písať. Mnohí ľudia priam ponúkajú autorom svoj príbeh, kedže chcú, aby bol ich život zachytený v knihe. Stávajú sa tak nesmrteľnými.

Keď začínam písať, nikdy vopred neviem, čo sa stane v nasledujúcej kapitole. Nechávam nápadom voľný priebeh a oni prichádzajú sami od seba. Snažím sa iba zachovávať logické časti a časové údaje tak, aby všetko do seba zapadalo. Je to úžasne tvorivý proces, ktorý ma napĺňa. Tento príbeh zo mňa tak nejak „vypadol“ spontánne. Pri jeho písaní som sa dostala do tranzu a ani som sa nenazdala, bol na svete. Povedala som si, ze vymyslím príbeh lásky, ktorá bude v realite nemožná. Mám rada výzvy.“

 

Anotácia:

Čerstvo rozvedená Lena sa cez sociálne siete zoznámi s Marcelom, ženatým podnikateľom a šarmantným pretekárom, ktorý navyše žije päťsto kilometrov od nej. Zamilujú sa do seba a začnú plánovať spoločnú budúcnosť. Postupne vyplávajú na povrch problémy vzťahu na diaľku. Lena má výčitky svedomia, že láka Marcela preč od detí. A aby prekážok nebolo málo, vyjde najavo, že Marcel má v intímnej oblasti špeciálne túžby. Bude ich Lena schopná splniť a tak zachrániť ich lásku?

 

Úryvok z knihy Milovanie s vanilkou: 

„Netrpezlivo otváram správu.
Čaká ma originálna veta v českom jazyku: Ahoj, dúfam, že nie si z toho ďalekého mesta na Slovensku, ktoré máš uvedené v profile. Neviem, kto si, ale mám pocit, že to u mňa nejako zaiskrilo.
Keby nemal na fotke taký milý úsmev, odpálila by som ho hneď na začiatku: Čo sa tak hlúpo pýtaš? Veď vidíš, že som z Bratislavy.

Na tohto muža som však nechcela byť zlá. Nič mi predsa neurobil a zjavne som sa mu páčila. Preto som napísala: Áno, som z Bratislavy. A nemám najlepšie skúsenosti s láskou na diaľku.
Veru, na Honzu z Prahy som nemala dobré spomienky. Bol to narcis, mal dlhy a nefungoval. V žiadnom ohľade.
Tiež podnikateľ. Skrachovaný!

V Bratislave som párkrát bol, odpovedal takmer okamžite. Stavím sa, že ty v Tachove nikdy. K tej láske na diaľku by som tiež vedel porozprávať svoje. Aj keď niekedy sa vraví, že láska hory prenáša.

Začala som hľadať na internete, kde sa nachádza Tachov. Wikipédia mi prezradila, že Tachov je okresné mesto v Plzenskom kraji. Leží asi šesťdesiat kilometrov na západ od Plzne a pätnásť kilometrov na východ od Nemecka.
Má dvanásťtisíc obyvateľov. Mhm, malé mestečko. Tomu Marcelovi bude asi trčať slama z topánok. Malomeštiak.
Chlapec z českého vidieka. No mal taký podmanivý úsmev, milý a priateľský!
Pozrela som si jeho profil. V záujmoch má motošport. Autá, motorky. To mi nič nehovorí. Medzi fotografiami nachádzam pretekára na športovej motorke, naklonenej v ostrej zákrute tak, že sa kolenom takmer dotýka zeme.
Vyzerá nanajvýš akčne. Motorkári nie sú nič pre mňa. Všetci dobre vieme, že sú to darcovia orgánov. Kto by chcel takého neperspektívneho chlapa? Nikdy neviete kedy sa zabije. Ale nedá mi to. Prečo by som si s ním nemohla vymeniť zopár správ?

Preto píšem: Nie, v Tachove som nikdy nebola. O takom meste som ani nepočula. Viem iba, že kdesi pri hraniciach máte Aš a Cheb.
To som si pamätala z hodín zemepisu na základnej škole. Lepšie ako nič. Dostávam odpoveď: Tachov je malé mesto
a je problém nájsť tu niekoho, kto by mi vyhovoval. Škoda, že si z takej diaľky. I keď o tebe neviem vôbec nič, minimálne na kávu a pár slov by som si s tebou zašiel veľmi rád.

Viem, čo som mala urobiť. Mala som mu poďakovať za milé riadky a napísať, že nemá význam pokračovať v komunikácii. Načo? Toto je portál pre ľudí hľadajúcich perspektívneho partnera, nie kamaráta na četovanie a telefón. Ako sa dá udržiavať vzťah na vzdialenosť päťsto kilometrov? No nedalo mi to, pretože som trošku uletená.
Mám rada výzvy a dokazovanie, že nič nie je pre mňa problém. Keď sa chce, tak sa dá! Odpovedala som: To je milé. Na kávu pokojne, ak tu budeš…“

Viac info o tomto titule nájdete tu:

alebo

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *