Pozrite si zábavné VIDEO pesničky, ktorú otextovali slovenské deti

Najnovší diel série Denník odvážneho bojka s názvom Preplnený mechúr inšpiroval vyše 600 detí, aby napísali vtipné texty. Tie následne zhudobnila bratislavská skupina Ukupunktúra a vznikol k nej aj fantastický videoklip. Pozrite si výsledok, ktorý pobaví veľkých aj malých.

 

 

Slávna séria Jeffa Kinneyho Denník odvážneho bojka je svetovým bestsellerom s miliónmi predaných kníh. Na Slovensku sa teraz dočkala fantastického hudobného klipu, ktorý nadchol aj agentov amerického autora Jeffa Kinneyho.

Vydavateľstvo IKAR vyhlásilo súťaž o napísanie pesničkového textu. Témou 17. dielu Denníka odvážneho bojka je práve príbeh o rockovej skupine, ktorú si založí brat hlavného hrdinu Grega Heffleyho, Rodrick. Kapela má názov Plný mechúr a Greg si v knihe vyskúša na vlastnej koži, o čom je hudobná sláva.

„Vymyslieť text piesne s použitím slovného spojenia Preplnený mechúr nám prišlo pre deti nad 10 rokov, ktoré milujú príbehy Grega a jeho kamarátov, veľmi zábavné,“ popisuje nápad marketingový riaditeľ vydavateľstva IKAR Michal Synak. „Mali sme pocit, že staršie deti by to mohlo inšpirovať k vtipným nápadom. Napokon sme dostali obrovské množstvo textov, malí textári boli nesmierne kreatívni a vtipní. Zapojilo sa viac ako 600 detí.“

Zdroj: Ikar

Nakoniec sa vybralo 11 kratších textov a z nich bratislavská skupina Ukupunktúra zostavila výsledný text pesničky. Potom sa pripravil videoklip, čo trvalo niekoľko týždňov, ale výsledok stojí za to. Nakrúcania sa zhostil kameraman Tomáš Dunaj, postprodukciu vzala do rúk Andy Gajdošová. A samozrejme, detskí textári dostanú aj svoj honorár – traja vyžrebovaní získali 300 eur na knihy pre seba a svojich spolužiakov a 11 víťazných textárov získalo 50 eurovú knižnú odmenu.

Skladba Preplnený mechúr:

Texty: žiaci, ktorí sa zapojili do súťaže s novým dielom Preplnený mechúr zo série Denník odvážneho bojka.
Hudba a interpretácia: Ukupunktúra, ukulele-punk skupina, ktorá hrá rezkú, energickú muziku.
Tu nájdete všetky súťažné texty, vrátane výherných.
Viac o knihe Denník odvážneho bojka – Preplnený mechúr.

Milan Buno, knižný publicista

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *