Tanečník Jaro Bekr o otcovstve, manželstve a výchove detí s herečkou Monikou Hilmerovou v novej knihe plnej nadhľadu a sebairónie

 

„…vidieť svoju manželku s odsávačkou? Diabolský vynález. Len to zhrniem, na ten pohľad a ten zvuk odsávačky do smrti nezabudnete :). Ak by roboti točili porno, tak toto bude ako predohra. Ich chápem, ale ja ďakujem, neprosím…“

 

Tanečník a choreograf Jaro Bekr tvrdí, že počtom detí sa láska nedelí, ale násobí. No nemyslel si to vždy. Skôr ako sa mu narodili deti Zarka a Leo nevedel o rodičovstve nič. Naivne si myslel, že na otcovstvo sa dá pripraviť. Že existuje akýsi manuál. No rokmi skúseností zistil, že neexistuje dokonalé manželstvo, ani dokonalé rodičovstvo. V oboch prípadoch sa učíme na vlastných chybách a krôčik po krôčiku objavujeme model, ktorý bude fungovať.

Vo svojej novej zábavnej knihe Na toto vás nikto nepripraví: Zápisky otca sa delí s ostatnými rodičmi o svoje skúsenosti a chyby, ktoré sprevádzali jeho prvé rodičovské roky. Spoločne s manželkou, herečkou Monikou Hilmerovou, patria k najstabilnejším párom v slovenskom showbiznise.

Zdroj: Ikar

„Zamiloval som sa do nej na prvú šupu, ale to asi polovica bratislavských chalanov v tej dobe, súdiac podľa správ typu: „Ty hajzel, ty chodíš s mojou platonickou láskou…!“, ktoré som dostával od kamošov a známych, keď sa prevalilo, že sme s Monikou spolu…“

Autenticky, svojským jazykom a hlavne s humorom opisuje, ako sa rodičovská zodpovednosť a zároveň nedokonalosť prejavuje v praxi. Ako vnímajú svet deti aj čím obohatili ten jeho.

 

Vypočujte si knižný podcast – rozhovor s Jarom Bekrom:

 

Časť zisku z knihy (od autora, aj vydavateľstva Ikar) pôjde neziskovej organizácii Jeden rodič, ktorá pomáha osamelým rodičom.

„Prichádza deň D. Teda už asi aj prišiel, no nič sa nedeje. Váš lekár vám poradí, ako prirodzene vyvolať pôrod. Tie všetky rady asi poznáte, no uistím vás, že pre muža bude väčšina z nich novinkou. Jesť štipľavé, OK. Chodiť na prechádzky alebo po schodoch, OK. Milovať sa s manželkou… Ehm… len som nechápavo čumel, veď je tesne pred pôrodom! Veď tam niekde je predsa to dieťa! NO WAY! Konečne príde deň D. My s Monikou sme boli dohodnutí, že teda ja k pôrodu nepôjdem, mojimi slovami: „Krvákov mám dosť v telke…“ a doktori na sále si navyše určite nepotrebujú odbiehať od pôrodu kriesiť manžela a ja nepotrebujem počúvať doktorský „humor“ gynekológa-pôrodníka a.k.a. kamoškina skúsenosť: „Nenastrihneme vás, aby ste ju nemali potom jak rukáv čarodejníka… Hahaha!“ WTF???“

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Dado Nagy:

O autorovi

Jaro Bekr sa venuje tancu od svojich sedemnástich rokov. Tanec vždy miloval, navštevoval tanečnú aj diskotéky. Založil tanečnú skupinu SPIN, ktorá vznikla po rozpade formácie Gumení chlapci. Po čase sa skupina síce rozpadla, ale v roku 2000 znova ožila a odvtedy ju neprestajne vedie Jaro Bekr. So skupinou si zahrali nielen v reklamách, ale podieľali sa aj na príprave rôznych programov pre slovenské aj zahraničné televízie. Tancu sa chce venovať čo najdlhšie. Venuje sa choreografii a má niekoľko tanečných skupín.

Milan Buno, knižný publicista
Foto: Ikar, Juraj Štefanovič

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *