Historická romanca, ktorej nechýba napätie a akcia. Neznáma vo Fellsworthe od Sarah E. Ladd

Sarah E. Ladd napísala mimoriadne obľúbenú sériu Poklady Surrey, ktorá teraz vrcholí treťou časťou s názvom Neznáma vo Fellsworthe. Autorka nás zavedie na šľachtické panstvá obklopené hustými lesmi a do vidieckej školy vo Fellsworthe. Aby Annabelle Thorleyová mohla vykročiť na cestu k šťastiu, najprv musí prísť o všetko.

O knihe

Po smrti otca, ktorý rodine zanechal dlhy a zničenú povesť, sú vyhliadky Annabelle Thorleyovej na šťastný život mizivé. Opustil ju snúbenec, a tak je vydaná na milosť a nemilosť panovačnému bratovi Thomasovi, ktorý ju začne nútiť k sobášu s násilníckym a oveľa starším Cecilom Bartrellom,

 

„Cecil Bartrell. Bohatý, starý, nechutný Cecil Bartrell. Položila si ruky na operadlo stolice a začala sa pohrávať so strapcami na jej okraji.
„Vieš predsa, čo si o ňom myslím.“
„Pocity nie sú ničím viac než hlúpymi ženskými vrtochmi. Je to jediný bohatý muž, ktorý o teba javí záujem od Goodacra. Bartrell sa našťastie nezaujíma o škandál, čo vypukol okolo mena našej rodiny. Pamätaj na moje slová – Bartrell je tvojou jedinou a poslednou nádejou na vydaj. Ak sa budeš spoliehať na svoje srdce a jeho prelietavé city, skončíš vo väčšej chudobe, než v akej už si.“ Ako veľmi si Annabelle priala vyriecť slová, čo mala na jazyku, čo sa už-už drali von. Lenže vedela, že by to bolo zbytočné.“

 

Napokon Annabelle dospeje k smelému a na dámu v jej postavení vskutku neslýchanému rozhodnutiu: s pomocou hájnika Owena Locka utečie k svojmu strýkovi, správcovi školy vo Fellsworthe. Spočiatku sa zdá, že urobila dobre – získa miesto učiteľky a začína sa tešiť z pocitu slobody i z rastúcej náklonnosti k vdovcovi Owenovi a jeho dcérke Hannah.

Keď sa však po čase dozvie, že Thomas a Cecil Bartrell sa chystajú do Fellsworthu, jej nádej na šťastnú budúcnosť sa zrúti ako domček z karát. Navyše zmizne malá Hannah a nikde ju nevedia nájsť.

Ako dopadne horúčkovité pátranie po dievčatku a stretnutie Annabelle s bratom a Bartrellom? A bude vôbec v silách tých, čo mladú ženu ľúbia, aby ju ochránili pred tieňmi minulosti?

Zdroj: Ikar

Skvele vykreslená londýnska spoločnosť začiatkom 19.storočia. Obdobie, ktoré nebolo veľmi naklonené mladým ženám. Obľúbite si viaceré postavy, po miernejšom rozbehu má príbeh spád, pridáva sa napätie a vy sa pýtate, či im bude súdené žiť šťastne až naveky.
To je teda tretí diel Neznáma vo Fellsworthe od Sarah E. Ladd. Vydarený mix historickej fikcie, romantiky, tajomstva a dobrodružstva.

Milan Buno, knižný publicista
Zdroj titulnej fotografie: Skvelé knihy / Ikar

Kniha vychádza v preklade Marty Gergelyovej.

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *