Kniha 24 dní do Vianoc od Michaly Ries: Zábavná a inšpiratívna oddychovka, ktorá vás naladí na sviatočné obdobie

24 dní do Vianoc je ten typ knihy, pri ktorej máte radosť z čítania. Usmievate sa, je vám príjemne a chcete byť zrazu aspoň o trošku lepším človekom.

 

„Ak do toho pôjdem, zmení mi to celý život,“ zamumlem si popod nos a celá sa roztrasiem. Je to pravda. Viem, že je. Niektoré veci na mojom zozname… nebudú sa dať vziať späť. No aj tak to chcem. Skúsiť nájsť tú slobodnú Ninu…“

 

Je to príbeh o Nine, ktorá má dobre platené miesto, skvelé kolegyne a čoskoro ju povýšia. Práca ju však vôbec nenapĺňa. Má perspektívny vzťah so spoľahlivým mužom, ktorý ju má úprimne rád. Ona ho však nemiluje. Čaká ju predĺžený víkend v Paríži, na ktorý sa ani trochu neteší. A na dosah ruky má dokonalý byt, do ktorého sa netúži nasťahovať.

Nechtiac vypočutý rozhovor neznámej dvojice ju prinúti premýšľať nad vlastným životom. Vydesí ju, keď si uvedomí, že osoba, ktorou je dnes, sa na jej niekdajšie ja vlastne ani nepodobá, a rozhodne sa to zmeniť.

Do Vianoc zostáva 24 dní a Nina začne robiť všetko pre to, aby bola na Štedrý deň opäť sama sebou – vyťahuje zo skrine rodinných kostlivcov, plní si tajné túžby, priznáva boľavé pravdy, napráva staré chyby a uskutočňuje svoje sny. Aj tie pochabé.

A keďže vianočný čas je plný zázrakov, do cesty sa jej pripletie príťažlivý cudzinec, ktorý jej rozbúcha srdce vždy, keď sa naňho pozrie. Mohol by byť tým najkrajším vianočným darčekom, aký kedy dostala, ak bude dosť odvážny, aby si ju skrotil.

 

Pozrite si, čo o knihe hovorí autorka Michala Ries:

 

24 dní do Vianoc je oddychovka, pri ktorej zabudnete a zároveň sa zamyslíte nad sebou, svojím životom, ľuďmi naokolo. Michala Ries má skvelý štýl písania, neutápa sa v sentimente, nie je to presladené, ale práve naopak – je tam veľa humoru, ktorý vychádza najmä z doťahovania a podpichovania medzi Ninou a Dominikom.

Zamilujete si Ninu, ktorú autorka vykreslila absolútne autenticky, až máte pocit, že ste ju niekde stretli alebo že by ste ju chceli za kamošku. Aspoň na pár dní. Nina sa stane vašou priateľkou a verím, že aj inšpiráciou.
Napokon, bola ňou aj pre Dominika, ktorý si tiež potajomky plnil pár svojich adventných úloh. A propos, dámy, do Dominika sa určite zamilujete už po prvých stranách a vydrží vám to do poslednej.

 

„Pocit zaľúbenosti nie je láska. Ale je to niečo, na čom sa dá láska stavať. Zaľúbenosť vznikne takto,“ luskne prstami, „no rovnako rýchlo vyprchá. Kým zaľúbenie kĺže po povrchu, na lásku potrebuješ toho druhého spoznať, láska potrebuje čas. Ak ťa raz budem milovať, budem ťa milovať pre teba samotnú, nie pre pocity, ktoré mám v tvojej prítomnosti.“ Rozochvene si položím ruku na hruď. „Zastav,“ poviem pošepky a pozerám na neho ako na zjavenie. Odstaví auto na krajnici. Odopnem si pás a nakloním sa k nemu. „Pobozkaj ma, prosím,“ zašepkám a položím mu dlaň na hruď.“

Milan Buno, knižný publicista

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *