Natasha Lowe – Úžasná mágia slečny Mabel

V dnešnej knižnej predstavovačke by som vám chcela priblížiť knižku určenú primárne pre deti a mládež, ktorá vyšla vo vydavateľstve Fragment pod názvom Úžasná mágia slečny Mabel. Ide o úvodný, prvý diel trojdielnej série Čarodejnica Mabel.

VYDAVATEĽSTVO: Fragment
ORIGINÁLNY NÁZOV: The Marvelous Magic of Miss Mabel
PREKLAD: Miriam Ghaniová
SÉRIA: Čarodejnica Mabel (1. diel)
ROK VYDANIA: 2017
ŽÁNER: Fantasy / Deti a mládež
POČET STRÁN: 272
VÄZBA: pevná

 

Táto knižka je u mňa zaradená do kategórie – láska na prvý pohľad. Krásna farebná, lesklá obálka, sympatické prevedenie a pútavá anotácia sľubuje príjemný čitateľský zážitok. Knižka je oficiálne určená pre čitateľov od 8 rokov, avšak myslím si, žeby si mohla nájsť svojich fanúšikov aj medzi dospelými čitateľmi. Zavedie nás do sveta plného kúziel, mágie a zaujímavých postavičiek.

 

Anotácia:

V jedno ráno, keď Nora Ratcliffová nájde v kvetináči pred svojimi dverami bábätko, sa jej život navždy zmení. Celý život veľmi túžila po dieťatku, preto objíme bábätko, rozhodne sa dať mu meno Mabel a vytvoriť mu domov a rodinu. Ako však Mabel rastie, začne sa u nej prejavovať nevšedný talent na mágiu, ktorý nikto v ich rodine nemá. Keď ju prijmú do prestížnej čarodejníckej školy, exceluje vo všetkých čarodejníckych predmetoch. Jedného dňa dostane úlohu napísať referát o svojich čarodejníckych koreňoch a zistí pravdu o svojom pôvode nepríjemným spôsobom, keď to jedna zlomyseľná spolužiačka vykričí pred celou triedou. Zdá sa, že to vie každý okrem Mabel. Je šokovaná, ale mnohé záhady jej to objasní. Mabel napokon príde na to, že nezáleží na tom, odkiaľ pochádza, ale že má niekoho, kto ju má rád a stará sa o ňu.

 

Úryvok z knihy Úžasná mágia slečny Mabel

„Kiežby existovala formulka, po ktorej by ľudia zabudli, že sa volám Mabel,“ vzdychla Mabel. „Takže by ma zdravili „Ahoj, Magnólia“ a na hlúpu Mabel by zabudli. Nikdy by ma tak už nikto neoslovil.“

„Mne sa páči aj Mabel,“ ozvala sa jemne Ruby Tannerová. Bola chudá a bledá, vlasy mala ešte bledšie a veľmi jemné. „Je to silné zapamätateľné meno.“

Mabel sa snažila spomenúť si na to zakaždým, keď sa do niečoho zamotala alebo sa snažila vznášať a kĺzať vo vzduchu. V jej vnútri stále horela zvedavosť ako olejová lampa, ale postupne hasla a hasla, ale nikdy celkom nevyhasla. Nič nemohlo uhasiť Mabelinu túžbu skúšať niečo nové, obrátiť čarovnú formulku naopak a sledovať, čo sa bude diať. Alebo trochu inak mávnuť čarovnou paličkou. Preto tak často musela ometať po škole pavučiny. No hoci v škole v Ruthersforde vlásla prísna disciplína, Mabel si uvedomila, že po prvý raz v živote si tu našla priateľky. Veľa a veľa priateliek. Nebolo nič krajšie ako sedieť v jedálni uprostred skupiny dievčat, smiať sa a tárať, a Mabel sa čoskoro preslávila tým, že všetky spontánne objímala. Objímala dievčatá v chodbe a strkala im do vreciek Daisine domáce karamelky.

Bolo len jedno dievča, s ktorým sa Mabel nevedela spriateliť. Winifred Delacyová alebo lady Winifred Delacyová, ako ustavične pripomínala svojim spolužiačkam. Winifred mala krásne husté zlatisté kučery a nosila sa po škole ako pávica, akoby bola v dvanástom ročníku, a nie v prvom. Jej otec bol lord Winthrop Delacy Tretí, jeden z najväčších zemepánov v grófstve. Bol členom správnej rady Ruthersfieldu, čo Winifred všetkým ustavične pripomínala. Mabel s ňou už školského roka prehodila len pár slov a mala silné podozrenie, že s ňou už viac ani neprehovorí, keď ju na hodine tanca náhodou strčila a Winifred spadla na zem…“

 

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *