RECENZIA: Adriana Gregorová – Povedal, že budem šťastná

Dnešná recenzia je venovaná prvotine slovenskej autorky Adriany Gregorovej, ktorá vyšla vo vydavateľstve Elist pod názvom Povedal, že budem šťastná. Po prečítaní názvu knihy si možno mnohí z vás povedia : ženský román s klasickou zápletkou, manželským trojuholníkom a šťastným koncom. No nie je to celkom tak.

 

VYDAVATEĽSTVO: Elist
ROK VYDANIA: 2016
ŽÁNER: Román
POČET STRÁN: 320
VÄZBA: brožovaná

 

Recenzia:

Do rúk sa vám dostáva kniha, ktorú len tak ľahko neodložíte. Tento príbeh vás zavedie do života manželov Miriam a Jána, ktorí sú totálne odlišní, povedzme dokonalý jin a jang. Týchto dvoch spája najsilnejšie puto pút – ich malá dcérka Lea.

Život za hranicami, po boku nepríjemnej svokry, dáva obom poriadne zabrať. Pomaly, ale isto stroskotáva, už aj tak zložitý manželský vzťah… Ján zbabelo uniká pred rodiacimi sa problémami do náručia zvodnej krásky Petry, ktorá je zo dňa na deň náročnejšia a pripraví ,,milému“ nejedno prekvapenie. Zmätený Ján začína panikáriť a robí chyby na každom kroku, ktorý podnikne… Kvôli svojim klamstvám prichádza o dobre platenú prácu a zapletá sa do pochybného obchodu s mafiou. Miriam stále verí, že sa manžel zmení, neustále ho v duchu ospravedlňuje a verí v lepšiu spoločnú budúcnosť. Oči jej otvárajú blízke priateľky, no ich rady Miriam neprijíma. Ján sa zo dňa na deň prepadá až na samotné ľudské dno.

zdroj: precitane.sk

Autorka vás bezpochyby zaujme svojím humorným a sviežim štýlom. Ja oceňujem akési prerozprávanie príbehu oboma postavami. V jednom okamihu premýšľate ako Ján a vzápätí beriete situáciu do vlastných rúk z pohľadu jeho ženy. V tomto príbehu je ukrytých množstvo odkazov. Jedným z nich by mohlo byť: ,,Každý si je strojcom svojho šťastia.“ Prečo si to neuvedomí aj hlavná hrdinka? Prečo stále čaká na zázrak? Zázrak, ktorý sa nekoná. Všetko sa začína slovom, jazyk je totiž kormidlom nášho života. Teda on povedal. Povedal, že budem šťastná. A ja som mu to uverila. Veríte, že Miriam bude šťastná? Nájde lásku, po ktorej tak veľmi túži? Siahnite po tomto skvelom čítaní a nechajte sa naplno ponoriť do komplikovaného vzťahu dvoch stratených duší.

O svoj názor na dielo sa podelila Deny Babejová.

 

 

 

Pre všetkých fanúšikov tejto autorky dávam do pozornosti jej ďalšie dielo, ktoré vychádza v najbližších dňoch vo vydavateľstve Elist pod názvom Druhá. Nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý príbeh z pera tejto mladej a talentovanej slovenskej autorky.

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *