Young adult triler Lži v plameňoch: Päť priateľov a jedno klamstvo, ktoré zanechá spúšť

 

„Dúfam, že ju nenájdeme. Chcem, aby Violet žila. Práve sme zmaturovali a čoskoro pôjdeme na výšku. Únos, vražda, samovražda ani čokoľvek iné, čo sa jej mohlo stať, dnes neboli v pláne. Mali sme ísť nakupovať posteľnú bielizeň a ďalšie potreby na internát…“

 

Všetko sa začalo ako skvelé leto. Posledné pred odchodom na univerzitu. S priateľmi. Zídu sa, aby si užili spoločné chvíle, vo vzduchu cítiť nielen slnko, pohodu a mladosť, ale čoskoro aj neuveriteľnú drámu. Náhodou totiž založia požiar, ktorý prerastie do katastrofy. A oni sa to všetko snažia utajiť.
Začína sa YA triler Lži v plameňoch.

O knihe

Obyvatelia kalifornského mesta Gap Mountain vedia, kedy hrozí obdobie požiarov. Vtedy je každá manipulácia s ohňom prísne zakázaná. Stačí iskrička a následky môžu byť katastrofálne.

18-ročná Hannah Warnerová je dcéra miestneho šerifa a jej snom je stať sa agentkou FBI. Pred odchodom na vysokú školu si užíva posledné leto s priateľmi, jedného dňa vyrazia k jazeru neďaleko ich rodného mesta, ale nechtiac tam založia požiar. Z miesta činu ujdú a dohodnú si alibi.

Oheň sa však nekontrolovateľne šíri a plamene zachvátia aj blízky Yosemitský národný park. Priatelia sú pod veľkým psychickým tlakom a strácajú nervy. Aj neúmyselné založenie požiaru je trestným činom.
Hannah robí všetko, čo je v jej silách, aby spoločné tajomstvo ochránila. Veď aj dobrí ľudia občas urobia chybu. Lenže tu ide o veľa. V hre sú ľudské životy.

Zdroj: BUX

Lži v plameňoch je výborné čítanie, napínavé a plné zvratov i prekvapení. Mexická autorka Jennifer Lynn Alvarez sa inšpirovala skutočnou udalosťou s lesnými požiarmi. „Malá iskra na súkromnom pozemku prerástla do požiaru Tubbs, ktorý sa prehnal cez úpätia hôr smerom k nášmu mestečku a pohltil všetko, čo mu stálo v ceste. Zničil viac ako 5500 stavieb, z ktorých mnohé boli obytné domy, a spálil viac ako 14 000 hektárov plochy. Náklady na jeho uhasenie sa vyšplhali do výšky 100 miliónov dolárov,“ vysvetľuje autorka. Ten požiar sa jej dotýkal priamo – viacero jej blízkych priateľov prišlo o svoj domov. Napokon si vyžiadal 22 obetí.

O autorke

Jennifer Lynn Alvarez získala bakalársky titul z anglickej literatúry na Kalifornskej univerzite v Berkeley. Je autorkou dvoch fantasy sérií a koordinátorkou Spoločnosti autorov a ilustrátorov detských kníh v okrese Sonoma. Jennifer dobrovoľníckou prácou v poradnom výbore knižníc vo svojom okrese podporuje aj verejné knižnice.
Lži v plameňoch z vydavateľstva Ikar je jej debutový román pre Young Adult a zároveň aj prvý triler.

Milan Buno, knižný publicista

Kniha vychádza v preklade Diany Ghaniovej.

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *