Čarovný les a mágia v tretej knihe série Dievča menom Willow

Vydajte sa na ďalšiu výpravu do čarovného lesa, objavte tajomný svet prírodných duchov a nepoznané krásy lesa.

Willow má jedenásť rokov a zdedí po tete Alwine les. A nielen les, zdedí po nej aj čarodejnícku moc. Čoskoro si však uvedomí, že jej moc nestačí na veľké čary, a čarodejnícka kniha Grimmoor ju usmerní, aby našla tri ďalšie mladé čarodejnice. Willow vo Valentine, v Gretchen a Lotti nájde nielen čarodejnice, ale aj skvelé priateľky.
To je séria Dievča menom Willow, v ktorej vychádza už tretí diel s názvom Šelest krídel.

O knihe

Čo sa deje s Lotti? Po dovŕšení deviatich rokov zrazu vo Willowinom lese vidí záhadné tvory a nechce doň viac vkročiť. Jej čarodejnícke kamarátky Willow, Valentina a Gretchen sa ju pokúšajú presvedčiť, že je v ňom v bezpečí. Lotti im však neverí.

Lenže ani les nie je v poriadku. Stromy chradnú a spolu s nimi slabne aj Willow. Navyše jej nová trieda chce v lese uskutočniť školský projekt.
To, čo sa spočiatku zdalo ako pohroma, je však možno jedinečná šanca na záchranu lesa.

Dievča menom Willow – Šelest krídel je pútavý príbeh popretkávaný nadprirodzenými schopnosťami a magickými zvieratami, ktorý deti učí, aké dôležité je ochraňovať prírodu a starať sa o ňu.
„Teším sa, že si o Willow môžu prečítať aj deti na Slovensku a dúfam, že si ju aj jej kamarátky obľúbia tak ako ja,“ odkazuje autorka.

 

Pozrite si video autorky Sabine Bohlmannovej:

 

Jedno z posolstiev tejto série je to, že o prírodu sa treba neustále starať a ochraňovať ju. Sú to príbehy, ktoré vás chytia za srdce a pohladia po duši. Willow si nájde tri priateľky, takže je tam aj téma dievčenského priateľstva, deti určite zaujmú rôzne kúzla a mágia, a celé to sprevádzajú veľmi pôvabné ilustrácie.

Dievča menom Willow je hravý, dobrodružný a láskavý príbeh, v ktorom nechýba humor. Dievčenské postavy sa vďaka rozličným charakterom skvele dopĺňajú a malé čitateľky sa pri ich príbehoch určite nebudú nudiť.

Milan Buno, knižný publicista

Kniha vychádza v preklade Denisy Starekovej.

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *