Knižný kompas už po štvrtý raz prináša poriadnu dávku čítania

Jeseň priniesla so sebou okrem teplých dní aj knižný sviatok.
Vyše 40 skvelých kníh. Darček k nákupu v podobe Lunárneho kalendára na budúci rok. Súťaž o vyše 200 kníh a e-kníh. Knižný chatbot, ktorý vám poradí vhodnú knihu pre vašich blízkych. A k tomu slogan Kniha je najkrajší dar.
To je nová kampaň Knižný kompas, do ktorej sa opäť zapojili kníhkupci na celom Slovensku, najväčšie internetové kníhkupectvá, aj viaceré vydavateľstvá.
Knižný kompas predstavili tento týždeň aj médiám – pozrite si video reportáž:

 

 

Knižný kompas sa koná už po štvrtý raz a znova ho pripravil líder na slovenskom knižnom trhu, vydavateľstvo IKAR. Chce takto inšpirovať ľudí k čítaniu, vzdelávať ich v tom, prečo je čítanie dôležité a poskytnúť im dobrý dôvod na čítanie – kvalitné knihy a publikácie.
Tento rok si na silnú knižnú sezónu pripravilo vydavateľstvo niekoľko lahôdok.

 

Všetko info nájdete na
www.KniznyKompas.sk

 

1.knižná vlna

V prvej vlne sa okrem známych mien ako Jozef Karika, František Kozmon, Lucia Sasková či Adriana Macháčová objavia aj novinky od psychologičky a terapeutky Júlie Halamovej, prípadne od novinárky Ľudmily Lackovej.

Zdroj: Ikar

Zaujímavosťou prvej vlny Knižného kompasu je vydanie kontroverzného románu Pianistka od nositeľky Nobelovej ceny Elfriede Jelinekovej. Z ďalších knižných chuťoviek spomeňme young adult príbeh Slová načmárané na stenách, nádherne ilustrované vydanie Harryho Pottera, či eko-manifest pre mladých Volám sa Greta o Grete Thunbergovej a klimatickej kríze.

 

Veľká kniha živočíchov

Okrem románov sa môžete tešiť aj na Veľkú knihu živočíchov – unikátne, bohato ilustrované dielo, ktoré v ucelenej forme podáva obraz fauny celej strednej Európy. Táto kniha má za sebou už niekoľko vydaní a teraz vychádza v novej podobe.

Zdroj: Ikar

Hlavnou časťou a ťažiskom celého diela sú informácie o viac ako 1600 druhoch živočíchov, ktoré sú vyobrazené na jedinečných veľkých farebných ilustrovaných tabuliach. Ich autorom je známy akademický maliar Jindřich Krejča. Tomuto vynikajúcemu výtvarníkovi sa s neuveriteľnou presnosťou podarilo zobraziť aj voľnému oku neviditeľné detaily živočíšneho tela, a tak harmonicky skĺbiť svet reality s výtvarným umením.

 

Vyskúšajte si knižného chatbota

Po prvýkrát využíva vydavateľstvo IKAR vo svojej kampani aj umelú inteligenciuchatbota Knižný kompas. Ten prostredníctvom komunikácie cez messenger radí, akú knihu by ste mohli kúpiť ako darček pre svojich blízkych alebo aj pre seba. A to na základe vami stanovených kritérií ako žáner, vek, počet strán, a pod.


S chatbotom si môžete pokecať na facebookovom profile Knižný kompas, dá vám skvelé tipy a hneď nasmeruje na eshop, kde si knižku môžete objednať. Prípadne vám prezradí pikošky o stovkách slovenských i svetových spisovateľoch.

Okrem spomínaného darčeka k nákupu (Lunárny kalendár 2020) sa môžu čitatelia zapojiť do veľkej súťaže o viac ako 200 kníh a e-kníh. Ku každej knihe dostanú záložku a na jednej strane je priestor na ich vlastný knižný wishlist. Napíšu si tam knihy, ktoré by radi získali pre seba alebo pre niekoho blízkeho, odfotia záložku a nahrajú fotku na stránke Knižný kompas TU. Tri mesiace sa žrebuje každý pondelok 13 výhercov, takže šanca vyhrať niektorú zo želaných kníh je veľká.

 

Všetko info nájdete na
www.KniznyKompas.sk

 

Milan Buno, literárny publicista

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *