Mysteriózny triler o láske, zrade a pomste Hra na milovanie pokračuje

 

„Trvalo devätnásť rokov, kým sa Oliverovi podarilo akýmsi zázrakom uniknúť z lesa von. Pádom z útesu sa dostal pod hranicu hmly, a zrazu ho oslepilo také ostré slnko, že dlhú chvíľu nevládal udržať oči otvorené.“

 

Prvý diel mysteriózneho príbehu Kataríny Gillerovej Hra na milovanie sa skončil darovaným obrazom, ktorý dá mladá talentovaná maliarka Lisa Oliverovi. To ich spojí a zdá sa, že Oliver konečne nachádza svoje šťastie. Ale život si pre nás vždy pripraví nejaké prekvapenia a nečakané situácie.
Je tu pokračovanie s názvom Hra na milovanie 2. Opäť strhujúci román o láske, zrade, intrigách a pomste.

O knihe

Uplynuli už tri roky od Oliverovho návratu z lesa, kde uviazol kvôli svojmu sokovi v láske Edwardovi. V jeho živote, tak ako v živote Caroline a ich priateľov, sa za ten čas všeličo zmenilo. Napriek tomu sa Oliver naďalej pokúša získať Carolininu lásku, no jeho snaha nie je korunovaná úspechom. Nedarí sa mu ani prísť na to, prečo ho jeho vyvolená odmieta, zato Caroline presne vie, že muž, ktorého od mladosti miluje, je ten pravý a už pre ňu prestal byť nedosiahnuteľný.

Vďaka darovanému obrazu postretne Olivera veľké šťastie a konečne si založí rodinu. Ibaže nič netrvá večne, ľudské osudy sú vratké a nevyspytateľné. Do Oliverovho života nečakane zasiahnu intrigy a on je nútený brániť sa najlepšie, ako vie. Z minulosti sa začnú vynárať ľudia, ktorí skrížia cestu tým, čo to nečakajú. A na priateľov z Gorge Hall a z tajomného lesa doľahnú šokujúce udalosti väčšmi, než by si to boli schopní predstaviť.

 

 

Hru na milovanie napísala Katka Gillerová pred siedmimi rokmi a vraj už vtedy vedela, že to musí mať pokračovanie, pretože príbeh sa skončil trošku neurčito. V Hre na milovanie 2 rozvíja najmä postavu Olivera, ktorý sa vrátil z lesa a snaží sa začleniť do spoločnosti, do bežného života. „Venuje sa charite, no veľmi ho stále trápi osud ľudí, ktorí zostali v tajomnom hmlistom lese, z ktorého niet návratu. No a zároveň sa usiluje aj o krásnu Caroline. Tá sa po zmiznutí svojho muža Edwarda, ktorému sa Oliver pomstil, chystá vydať za svoju veľkú študentskú lásku. Nesmierne sa teší, že bude žiť po boku vysnívaného muža,“ popisuje Katka Gillerová.

Obálku na prvú knihu vyberala samotná Katka Gillerová a dala si záležať, aby bola tajomná, s nejakým prísľubom, aby navnadila. „Pri tejto druhej knihe som tiež pátrala s ľuďmi z vydavateľstva, napokon sme našli takú mierne optimistickejšiu, s veľkou bránou, pretože tá brána vlastne naznačuje ako k Oliverovi prichádzajú niektorí tí priatelia z tajomného lesa,“ popisuje autorka.

Milan Buno, knižný publicista

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *