Nachádzate sa v ťažkej životnej situácii? Kniha Zamýšľam sa… vás dobije energiou

Maria Shriverová je americká novinárka, spisovateľka a bývalá prvá dáma Kalifornie. Pochádza z významnej americkej rodiny Kennedyovcov a dvadsať rokov bola manželkou známeho herca a kulturistu Arnolda Schwarzeneggera.

Vo svojej šiestej knihe Zamýšľam sa… píše, že narodiť sa do bohatej rodiny ešte neznamená, že vás čaká dokonalý, šťastný a bezstarostný život. Každý, i keď niekto viac a niekto menej, musí prekonávať ťažkosti, životné úskalia, rany osudu, zvládnuť fyzické, emocionálne, finančné či profesionálne problémy a zápasiť s prekážkami na ceste za vytýčeným cieľom.

zdroj: bux.sk

 

„Inšpiratívny, duchovný, hlboký a osobný odkaz, ktorý vám pomôže objaviť zmysluplný a radostný život,“ tvrdí slávny Deepak Chopra.

Maria Shriverová sa už od malička snažila vytvoriť si svoj priestor, prekliesniť vlastnú cestu, sformulovať vlastné presvedčenia a zistiť, aké je jej poslanie na svete. Celý doterajší život premýšľa, ako ho prežiť zmysluplne.
Zmysluplný život nie je dokonalý. Všetci neustále robíme chyby, padáme, znovu vstávame a opäť sa o niečo pokúšame.

Prináša päťdesiat úvah obohatených o citáty slávnych osobností a vlastné modlitby, ktoré pramenia z jej silnej viery. Vo svojich úvahách sa zameriava na tradičné hodnoty, ako je šťastný domov, rodinná súdržnosť, priateľstvo, materinská a partnerská láska, manželstvo, poukazuje na zmeny v postavení žien v spoločnosti, povzbudzuje čitateľov, aby si budovali zdravé sebavedomie, mysleli pozitívne a usilovali sa o empatiu – láskavé a ohľaduplné správanie k ostatným.

Jej cieľom je inšpirovať ľudí, aby zabudli na zhon každodenného života a pokúsili sa zistiť, kto skutočne sú, aké majú schopnosti, ako ich môžu rozvíjať a ako môžu ovplyvniť svet okolo seba, aby bol lepším a pokojnejším miestom na život.

Kniha Zamýšľam sa… je vhodná pre ľudí každého veku a v akejkoľvek životnej situácii. Či už máte pocit, že máte všetko pod kontrolou, alebo je váš život v troskách, či robíte dlhodobú inventúru, alebo si jednoducho potrebujete dobiť energiu, k tejto knihe sa môžete vždy znovu a znovu vracať po radu a inšpiráciu prameniacu z osobnej skúsenosti.
Pri jej čítaní máte pocit, akoby ste sa rozprávali s blízkym priateľom, lebo je výborným spoločníkom a výnimočným darom pre každého, kto je bezradný, zmätený, zaskočili ho nečakané udalosti, stagnuje či blúdi v začarovanom kruhu a potrebuje sa v živote pohnúť ďalej, dôstojne, rozvážne a s nádejou na dobrý koniec.

zdroj: precitane.sk

 

Maria Shriverová v knihe Zamýšľam sa… píše:

„Povedzme si to na rovinu: Život je ako jazda na horskej dráhe. Niekedy máme všetko pod kontrolou a užívame si jazdu. Inokedy nás to poriadne ponatriasa a chceme vystúpiť. Počas celého života sa striedajú obdobia, keď sa cítime silní, s obdobiami, keď sa cítime slabí. Jeden deň vieme úplne presne, čo robíme, a na ďalší deň sme úplne stratení. Cítime sa plní života a odrazu upadáme do depresie. V jednej chvíli sme pánmi situácie, a potom sa z nás z ničoho nič stanú obete. Niekedy máme odvahy na rozdávanie a inokedy sa bojíme aj vlastného tieňa. Chvíľu sa cítime ako súčasť komunity a odrazu nás premôže pocit osamelosti. Všetci sa občas pýšime dosiahnutými úspechmi a občas by sme sa najradšej prepadli od hanby, lebo sme urobili zopár chýb.
Všetko som to zažila a prekonala vďaka svojej viere, rodine, priateľom a písaniu.
Všetko, čo píšem, vychádza z miesta hlboko v mojom srdci a mojej mysli. Priatelia a rodina mi často hovoria, že príliš veľa premýšľam a mala by som si dať pauzu. Pre mňa je však písanie a premýšľanie o živote a svete naokolo najlepší spôsob, ako si vyčistiť hlavu a nájsť vnútorný pokoj.
Táto kniha má podnietiť vaše vlastné úvahy a pomôcť vám myslieť jasne. Moje myšlienky sa nemusia zhodovať s vašimi, no možno vás prinútia premýšľať. Niektoré z modlitieb sa nedotknú vašej duše, tak ako sa dotkli mojej, no niektoré azda áno. Zatiaľ čo ja nazývam silu väčšiu, ako som ja samotná, slovom „Boh“, uvedomujem si, že nie každý sa s týmto označením stotožňuje. Mojím cieľom je podeliť sa s vami o to, čo ma v živote naviedlo na správnu cestu. Ako sa hovorí: „Vezmite si, čo sa vám hodí, a zvyšok nechajte tak.“
Táto kniha má jedinú úlohu: prinútiť vás premýšľať o tom, čo potrebujete, aby ste viedli zmysluplný život. Vy a jedine vy. Pretože ste jedinečný a máte len jeden jediný život. Poďme sa teda pozrieť na to, ako ho urobiť krásnym a zmysluplným.“

Milan Buno, literárny publicista

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *