Román Priveľa spomienok od Kataríny Gillerovej: Tajomstvá boli odhalené, no spomienky sa vracajú

 „Môj najnovší román Priveľa spomienok je voľným pokračovaním minuloročného románu Priveľa tajomstiev. Tajomstvá boli odhalené, príbehy hlavných postáv knihy sa však rozvíjajú ďalej a vynárajú sa ďalšie,“ približuje svoju novú knihu Katarína Gillerová.

O knihe

Do života dvadsaťosemročnej Romany vstúpila láska. Kamil, muž jej života, si s ňou túži založiť rodinu a požiada ju o ruku. Rozbehnú sa prípravy na svadbu, no na ich vzťahu leží tieň v podobe Kamilovej bývalej priateľky.

Ani Romanina rodina to nemá ľahké: hoci sa všetci tešia z nájdeného syna a Romaninho dvojčaťa Adama, dohnať stratené roky, počas ktorých vyrastal u inej ženy, nie je vôbec jednoduché. Romana bojuje so svojou žiarlivosťou, ktorá sa vystupňuje vďaka podozreniu, že Kamil si do ich bytu niekoho vodí.

Nič nie je jednoduché, ani vzťahy Romaninej kamarátky Dady či naoko šťastné manželstvo ďalšej kamarátky Mirky. Odíde Dada do Nemecka s mužom, pre ktorého sa konečne rozhodne, a prezradí Mirka Romane svoje tajomstvo? A predovšetkým – podarí sa Romane zachrániť ohrozený vzťah s Kamilom?

V románe Priveľa spomienok sa autorka snaží poukázať aj na to, že v živote nič nie je čiernobiele. „Čitatelia sa dozvedia v príbehu Mirkinej nepríjemnej svokry o jej mladosti, o jej dvoch sestrách, s ktorými sa neznášala už od detstva, pravda však, tá, ktorá napokon vyjde najavo, nám ju ukáže v inom svetle. Príbeh Kamilových večne rozhádaných rodičov, ktorí dokážu pokaziť náladu všetkým naokolo, je inšpiráciou zo života, čo sa s takýmto manželstvom napokon môže stať, ako prekvapivo môže dopadnúť,“ prezrádza Katarína Gillerová.

Najlepšie sa jej vraj písala nová postava Dášky, všetečnej kamarátky Romaninho brata, ktorá komplikuje už i tak neľahkú rodinnú situáciu. Avšak jej brat-dvojča nežil po celé tie roky vo vzduchoprázdne, a keď sa v jeho okolí vynárajú ľudia z jeho života, Romana a jej rodina si uvedomujú, že ich musia rešpektovať. Aj keď k nim neprechovávajú žiadne sympatie.

Milan Buno, knižný publicista

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *