Romantická séria Worthingtonovci pokračuje štvrtým dielom s názvom Markíz a ja

od | 19. augusta 2023 | Knižné novinky

Po románoch Tri týždne do svadby, Markíz hľadá manželku a Začalo sa to bozkom pokračuje obľúbená regentská séria Elly Quinnovej štvrtou časťou s názvom Markíz a ja. Očarujúci príbeh plný lásky, vášne a dobrodružstva, v ktorom sa zoznámime s ďalšou členkou rozvetvenej rodiny Worthingtonovcov – bystrou a nebojácnou lady Charlotte Carpenterovou.

O knihe

Keď vojvoda Worthington dá zatvoriť nevestinec neslávne známej slečny Betsy, doplatí na to jeho švagriná lady Charlotte Carpenterová. Za bieleho dňa ju spred domu unesú dvaja muži a držia ju v odľahlom hostinci. Mladá žena nestratí hlavu a plánuje útek, keď jej z ničoho nič príde na pomoc neznámy príťažlivý džentlmen.

 

„Predovšetkým jej radili, to ako prvé, aby udržala tých darebákov v presvedčení, že ju majú pod kontrolou. To by ich malo učičíkať, nemali by si myslieť, že sa pokúsi utiecť. To si za daných okolností určite myslia, majú ju pod kontrolou. Obaja chlapi boli oveľa silnejší než ona, pokus o útek by sa nevydaril.“

 

Charlotte si až neskôr uvedomí, že ho už niekde videla – v divadle s dvoma kurtizánami! Nie je ochotná zotrvať v jeho spoločnosti a plánuje druhý útek. Ibaže na to, aby si napravila pošramotenú povesť, je už neskoro.

Známy klebetník zazrel Charlotte v mužskej spoločnosti, a tak zakrátko všetci vedia, že strávila noc s Constantinom, markízom Kenilworthom. A všetci – okrem Charlotty – sa zhodujú, že jediným riešením je sobáš. Súhlasí s tým aj sám Constantine, jeho nadšená matka, ba aj jeho milenka Aimée! No Charlottini únoscovia s ňou ešte neskončili. Constantine preto musí urobiť všetko, čo je v jeho silách, aby ochránil odvážnu ženu, ktorú ľúbi, a aby si získal jej srdce.

Zdroj: BUX

Markíz a ja je romanca, ktorej nechýba dobrodružstvo, intrigy, akcia a napokon aj hĺbka, aká v tomto žánri neraz absentuje. Únosy žien a detí, ich následný predaj do verejných domov, ale aj využívanie na vlastné ciele – to bola kedysi skutočnosť a Ella Quinn sa tejto témy skvele zhostila. Únosy zakomponovala do zápletky umne a šikovne. K tomu pridala vášeň, iskrenie, rozkošné scény, ktoré pohladia každé čitateľské srdce.

Ella Quinn dokazuje, že naozaj patrí medzi TOP autorky regentských romancí. A jej séria Worthingtonovci je čítanie, ktoré len tak ľahko nedokážete odložiť. Baví vás, vychutnávate si jednotlivé knihy, tak verme, že čoskoro prídu v slovenčine aj zvyšné dve časti, ktoré v zahraničí už vyšli. Tešíme sa.

Milan Buno, knižný publicista

Kniha vychádza v preklade Tamary Chovanovej.

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

Prečítajte si aj:

Dystopická Chybná pokračuje: Druhý diel Dokonalá vás zavedie do spoločnosti, v ktorej sa za chyby kruto platí

Dystopická Chybná pokračuje: Druhý diel Dokonalá vás zavedie do spoločnosti, v ktorej sa za chyby kruto platí

Kniha Umenie pretekať v daždi od Gartha Steina: Dojímavý príbeh o láske, priateľstve a záchrane rodiny na pozadí automobilového športu

Kniha Umenie pretekať v daždi od Gartha Steina: Dojímavý príbeh o láske, priateľstve a záchrane rodiny na pozadí automobilového športu

Čaro olivovníkov vás vezme do nádhernej talianskej Apúlie plnej slnka a vône olív

Čaro olivovníkov vás vezme do nádhernej talianskej Apúlie plnej slnka a vône olív

Vydarené krimi Bábkové divadlo so zaujímavou ústrednou dvojicou, ktorú si zamilujete

Vydarené krimi Bábkové divadlo so zaujímavou ústrednou dvojicou, ktorú si zamilujete

Najlepšie vianočné tipy pre všetky čitateľské typy z pera piatich slovenských autorov

Najlepšie vianočné tipy pre všetky čitateľské typy z pera piatich slovenských autorov

Nájdete ma aj na:

Práve čítam:

Výber z májových noviniek:

★ L. J. Andrews - Večná kráľovná
★ V. Keeland - Čo sa stane pri jazere
★ M. Harlow - Hra na manželov
★ F. McFadden - Frajer
★ L. Riley - Ľúbostný list
★ Ch. Walsh - Zaskóruj 13
★ A. Huang - Twisted Hate: Vášnivá nenávisť
★ A. Espach - Svadobčania
★ L. Foley - Polnočná hostina
★ M. Johnson - Šťastne až naveky
★ S. Morgan - Dievča na pobreží
★ M. Corland - Päť zlomených čepelí
★ T. Jenkins Reid - Možno v inom živote
★ D. Nicholls - Tu a teraz
★ J. Wake - S láskou z Riviéry
★ S. King - Vábenie temnoty
★ I. Ondriová - Vtedy v Španielsku
★ A. Altan - Kocky osudu
★ L. Višňovská - Hra osudu
★ F. Švantner - Malka
★ M. Balogh - Nezabudnem na lásku
★ S. Lane - Talianska dcéra
★ J. Boyne - Zem
★ L. Lafon - Keď začuješ túto pieseň
★ M. Kasten - Zachráň ma
★ J. Piazza - Sicílske dedičstvo
★ J. Colgan - Kníhkupectvo nových začiatkov
★ G. Harvey - Mesiac v Provence
★ J. London - Martin Eden
★ J-C Mourlevat - Rieka, čo tečie naopak
★ M. Parker - Detektívky zo záhradky
★ A. Christie - Nultá hodina
★ A. Maya - Kroky medzi nami

★ P. Gregory - Druhá kráľovná
★ B. Pauličková - Kdesi medzi koncami a začiatkami
★ E. Keret - Autokorekt
★ M. Daňo - Pozdrav od Führera
★ Ch. Bruce - V Patagónii
★ T. Noah - Vo vysokej tráve
★ A. M. Guastella - Nedokonale dokonalé
★ P. Brestovanská - Nevinné dobývanie