Severské krimi Vlk od populárneho Samuela Bjorka: Pozrite sa lepšie. Uvidíte to, čo vrah!

Je tu nové severské krimi Vlk od obľúbeného autora Samuela Bjorka. Nadväzuje na úspešný debut Cestujem sama a zároveň zachytáva prvý prípad výnimočnej vyšetrovateľky Mie Krügerovej.

O knihe

Neďaleko švédskeho mesta Uddevalla objavia mŕtvoly dvoch jedenásťročných chlapcov. Medzi telami leží biely zajac. Prípad sa nikdy nevyriešil. O osem rokov sa blízko Osla nájdu ďalšie dve telá chlapcov zavraždených rovnakým spôsobom. Tentoraz medzi nimi leží líška.

Holger Munch, nový šéf oddelenia vrážd, potrebuje pomoc s vyriešením prípadu. Dopočuje sa o mladej študentke policajnej akadémie Mii Krügerovej, ktorá na skúškach dosiahla vynikajúce výsledky. Ukáže jej fotografiu z miesta činu…

 

„V tomto spise,“ začal Munch a vzal do ruky jeden z nich, „sa nachádzajú fotografie z miesta činu, ktoré sme objavili včera. A v tomto…“
Vzal do ruky druhý spis a položil ho vedľa prvého. „…sa nachádzajú fotografie z miesta činu vo Švédsku. Spred ôsmich rokov. Chcem, aby ste sa pozreli na oba spisy a povedali mi, čo si o tom myslíte, okej?“
„Či ide o jedného a toho istého páchateľa?“
„To som nepovedal.“
„Ale mysleli ste si to.“

 

…a Mia si na nej hneď všimne to, čo skúseným vyšetrovateľom vôbec nenapadlo. Munch a Krügerová sa spoločnými silami prehrabávajú temným a hrôzostrašným prípadom, oveľa zložitejším, ako si spočiatku mysleli. Vrah je očividne posadnutý vizuálnou stránkou svojich činov a polícia naráža na samé falošné stopy. Situácia sa vyostrí, keď zmiznú ďalší dvaja chlapci.

Zdroj: Ikar

Samuel Bjork píše veľmi pútavo, vie zaujať, strieda štýly písania a postupne spoznávame ďalšie nové postavy. Krátke kapitoly, rôzne uhly pohľadu, dobre vykreslené kulisy, najviac však čitateľov bude zaujímať, ako sa dosala Mia do tímu, ako ju prijali ostatní, ako sa osvedčila v začiatkoch.

Bude sa vám páčiť, ako Bjork narába s jazykom, ako vie ku koncu trošku pritlačiť na plynový pedál a všetko sa rýchlejšie posúva. Jednotlivé linky na seba nadväzujú, spájajú sa a vám to dáva dokonalý zmysel.
Novinka Vlk vyšla vo vydavateľstve Ikar.

Milan Buno, knižný publicista

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *