Zhýralí a nechutne bohatí Royalovci sú späť v záverečnom dieli trilógie

Royalovci sú späť. A v plnej paráde. Reed čelí veľkým problémom a Elle sa musí vyrovnať s dvomi závažnými situáciami… Zdá sa, že všetci Royalovci majú svojich démonov z minulosti, ale ako vravia – sme Royalovci, neutekáme, ale bojujeme.
Práve vychádza Palác klamstiev.

O knihe

Ella Harperová v živote prekonala množstvo problémov. Je tvrdá, odolná a ochotná podstúpiť čokoľvek, len aby ochránila svojich milovaných. Lenže tajomstvo, ktoré visí nad jej zmŕtvychvstalým otcom a priateľom, možno neunesie.

Reeda Royala doteraz nezastavila žiadna prekážka, rodičia ho vysekali z každého maléru. Napriek arogantnému správaniu či bitkám bol miláčikom dievčat. Budil rešpekt. Teraz sa mu celý svet obrátil chrbtom a jeho vyhliadky do budúcnosti sú zúfalé. Hrozí mu väzenie a všetci sú presvedčení, že zaslúžene.
Všetky dôkazy svedčia proti nemu. Ella milovanému Reedovi verí, no aj ju nahlodávajú pochybnosti. Naozaj neexistuje jediná stopa, ktorá by viedla k inej osobe ako k jej priateľovi? Ani Royalovci nie sú nedotknuteľní…

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

Úspech ich prekvapil

„Keď sme na jeseň roku 2015 začali písať Papierovú princeznú, písali sme ju jedna pre druhú. Posielali sme si navzájom jednotlivé kapitoly e-mailom. Slová sa nám doslova sypali na papier,“ spomínajú si autorky skryté pod pseudonymom Erina Wattová.
Ako priznali, zamilovali sa do vlastného diela, no nikdy by nečakali, že zažije taký ohlas u čitateľov po celom svete. Tí sa doslova zamilovali do ich série o Royalovcoch. Po Papierovej princeznejPrekliatom princovi je tu teraz Palác klamstiev.


 

Začítajte sa do novinky Palác klamstiev:

1. kapitola
REED

„KDE SI BOL DNES VEČER medzi ôsmou a jedenástou?“
„Ako dlho si spal s otcovou priateľkou?“
„Prečo si ju zabil, Reed? Rozzúrila ťa? Vyhrážala sa ti, že o vašej afére povie tvojmu otcovi?“
Videl som dosť policajných seriálov, aby som vedel, že vo vyšetrovacej miestnosti treba držať jazyk za zubami. Alebo vysloviť dve zázračné slová: chcem právnika.
Presne to aj poslednú hodinu robím.
Keby som bol neplnoletý, títo kreténi by mohli akurát tak snívať o vypočúvaní bez prítomnosti rodiča alebo právnika. Mám však osemnásť, takže ma zrejme považujú za ľahký terč. Alebo za hlupáka, ktorý im odpovie na tie zavádzajúce otázky bez právnika.
Detektívom Cousinsovia Schmidtovej je zjavne jedno, ako sa volám. Zvláštne, ale pripadá mi to zábavné. Vždy som sa zo všetkého vylízal, pretože som Royal. Pri problémoch v škole vypíše otec šek a na moje hriechy sa razom zabudne. Dievčatá stoja v rade, aby sa mi dostali do postele a mohli sa pochváliť, že ulovili Royala.
Niežeby som túžil po zástupoch dievčat. Dnes mi záleží iba na jedinej – Elle Harperovej. Predstava, že ma odvliekli z domu v putách rovno pred jej očami, ma ubíja.
Brooke Davidsonová je mŕtva.
Stále mi to nedochádza. Otcova blonďavá zlatokopka bola plná života, keď som odchádzal z jej luxusného podkrovného bytu.
Toto však policajtom neprezradím. Nie som idiot. Všetko by prekrútili.
Cousins je z môjho mlčania zúfalý a tresne dlaňami po kovovom stole.
„Odpovedz mi, ty zasran!“
Pod stolom zatnem päste a vzápätí ich sústredene uvoľním. Stratiť trpezlivosť za týchto okolností by asi nebolo najvhodnejšie.
Tichá Teresa Schmidtová vrhne na svojho partnera varový pohľad. „Reed,“ ozve sa mäkko. „Nepomôžeme vám, ak nebudete spolupracovať. A my vám chceme pomôcť.“
Zdvihnem obočie. Naozaj? Dobrý policajt verzus zlý policajt? Asi pozerajú rovnaké seriály ako ja.
„Vážení,“ vyslovím znudene, „nemáte niečo s ušami?“ S úškrnom si prekrížim ruky na hrudi. „Požiadal som o právnika, ste povinní naňho s vypočúvaním počkať.“
„Máme právo klásť vám otázky,“ ohradí sa Schmidtová, „a vy na ne môžete odpovedať.  Nijaký zákon vám to nezakazuje. Taktiež nám môžete slobodne poskytnúť informácie. Celý proces sa posunie vpred, ak nám napríklad prezradíte, prečo máte na tričku krv.“
Odolám nutkaniu tresnúť päsťou do steny. „Počkám radšej na Halstona Griera, ale vďaka za radu.“
V miestnosti zavládne ticho.
Cousins už škrípe zubami. Schmidtová si iba vzdychne. Potom obaja vstanú a bez jediného slova vyjdú von.
Royal – 1.
Polícia– 0.
Ibaže hoci to vzdali, s vybavením mojej žiadosti  sa očividne neponáhľajú. Trčím v miestnosti ešte ďalšiu hodinu a uvažujem, ako som, dopekla, dospel do tohto bodu. Nie som svätý a nikdy som sa na neviniatko nehral. Občas vyhľadávam bitky a bývam bezohľadný, ak treba.
Toto je však čosi iné. Nie som chalan, ktorého odvlečú v putách z vlastného domu. Chalan, ktorého priateľka musí s hrôzou v očiach sledovať, ako ho tlačia do policajného auta.
Kým sa konečne znovu otvoria dvere, klaustrofóbia urobí svoje. Zareagujem drsnejšie, ako by som mal.
„To vám trvalo!“ vyšteknem na otcovho právnika.
Sivovlasý muž po päťdesiatke má na sebe oblek aj napriek pokročilej nočnej hodine. Smutne sa na mňa usmeje. „Aha, niekto má zjavne dobrú náladu.“
„Kde je otec?“ pýtam sa s pohľadom zabodnutým za Grierov chrbát.
„V čakárni. Nesmie tu byť.“
„Prečo nie?“
Grier zavrie dvere a podíde k stolu. Položí naň kufrík a stisne pozlátené zapínanie. „Pretože voči rodičom svedčiacim v neprospech vlastných detí nejestvujú nijaké obmedzenia. Oprávnenie vypovedať sa týka iba manželov.“
Prvý raz od môjho zatknutia sa mi zdvihne žalúdok. Svedectvo? Pôjde to na súd? Kam až chcú policajti dotiahnuť túto sračku?
„Reed, dýchaj.“
Dvíha sa mi žalúdok. Dočerta. Nenávidím sa za to, že som pred týmto chlapom odhalil čo i len náznak bezmocnosti. Nedávam najavo slabosť. Nikdy. Jediná osoba, v spoločnosti ktorej poľavím, je Ella. Iba ona dokáže preniknúť cez ochranný múr a vidieť do môjho vnútra. Vidieť ma takého, aký naozaj som, nielen ako chladného, bezcitného hlupáka, ako ma vidí zvyšok sveta.
Grier vytiahne žltý linkovaný blok a zlaté plniace pero. Usadí sa na stoličku oproti.
„Zariadim to,“ prisľúbi. „Najprv však potrebujem vedieť, o čo ide. Z detektívov pridelených na tento prípad sa mi zatiaľ podarilo vytiahnuť iba informáciu, že si na zázname bezpečnostnej kamery, ako dnes večer o trištvrte na deväť vstupuješ do podkrovného bytu pani O’Halloranovej. Podľa toho istého záznamu si odtiaľ odišiel o dvadsať minút.“
Pohľadom prejdem po miestnosti a hľadám nahrávacie zariadenie. Nie je tu zrkadlo, takže nepredpokladám, že nás niekto sleduje z vedľajšej miestnosti. Aspoň dúfam.
„Všetko, čo si tu povieme, ostane medzi nami,“ uisťuje ma Grier, len čo zbadá môj ostražitý výraz. „Nesmú nás nahrávať. Vzťah právnika a klienta, veď vieš.“
Ticho vydýchnem. „Hej. Bol som v tom byte, ale nezabil som ju.“
Grier prikývne. „Dobre.“ Naškriabe si čosi do zápisníka. „Vráťme sa na začiatok. Porozprávaj mi o sebe a Brooke Davidsonovej. Nevynechaj jediný detail. Potrebujem vedieť všetko.“
Preglgnem. Úžasné! To bude zábava.

Milan Buno, literárny publicista

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *