Druhý diel fantasy série Kniha Prachu od Philipa Pullmana vás opäť vezme za úžasným dobrodružstvom

od | 16. augusta 2020 | Knižné novinky

Druhý diel série Kniha prachu – Tajné spoločenstvo, a vlastne celá séria, je veľmi nápaditá dobrodružná séria, v ktorej sa opäť ukazuje Pullmanov talent vytvoriť strhujúci príbeh. Okrem akcie, dobrodružstva a fantasy sveta je to však aj skvelý pohľad na to, ako možno porozumieť sebe samému. Ako pochopiť okolitý svet, vyznať sa v ňom a nestratiť sa.

Táto trilógia rozpráva príbeh o mladom chlapcovi Malcomovi, ktorý sa vďaka svojej zvedavosti pripletie tam, kam nemá. Osud ho spojí s Lyrou a rozhodne sa ju za každú cenu ochrániť pred nebezpečenstvom. A propos, Lyra je aj hlavnou postavou série Temné hmoty a je zaujímavé toto prepojenie, aj pohľad do minulosti.

O knihe

V novej druhej časti série Kniha prachu sa posúvame o 20 rokov neskôr od tej prvej. Vtedy sa Lyra ocitla na začiatku rušnej cesty svojho života. V Tajnom spoločenstve ju spoznávame ako Lyru Zlatoústu. Už dávno nie je dieťa. Jej vzťah s jej démonom Pantalaimonom sa natoľko komplikuje, že sa obaja dostávajú na miesta a do zložitých situácií, o akých by sa im ani nesnívalo.

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

Aj Malcolm, ktorý sa kedysi odhodlal zachrániť maličkú Lyru pred povodňou a prenasledovateľmi, sa vydáva na cestu, teraz už ako zrelý muž so zmyslom pre povinnosť a s túžbou konať správne. Ich nebezpečné a dobrodružné cesty vedú naprieč Európou až do Ázie za strateným mestom démonov, tajomstvami púšte a záhadou tajomného prachu.

 

Pozrite si BOOKtrailer:

 

O autorovi

Philip Pullman je britský autor fantasy literatúry. Už v detstve stratil otca, ktorý bol pilotom R.A.F. Vyrastal len s matkou, nevlastným otcom a dedom, ktorý pôsobil ako duchovný na anglickom vidieku. Pullman študoval v Oxforde na Exeter College, potom pár rokov učil angličtinu na strednej škole, neskôr sa stal asistentom na Westminster College v Oxforde.

Do povedomia čitateľov sa zapísal sériou Sally Lockhart, ale svetový úspech získal až trilógiou Temné hmoty (IKAR 2007, 2018). Prvý diel s názvom Zlatý kompas sa dočkal aj filmového spracovania s hviezdnym hereckým obsadením – Nicole Kidman a Danielom Craigom.

Philip Pullman získal za svoju tvorbu niekoľko významných ocenení, predovšetkým cenu Nibbie a Whitbreadovu cenu za najlepšiu britskú knihu roka.

 

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Boris Farkaš:

 

Milan Buno, knižný publicista

Kniha vyšla v preklade Oľgy Kralovičovej.

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

Prečítajte si aj:

Legendárna slečna Marplová sa vracia v 12 nových príbehoch

Legendárna slečna Marplová sa vracia v 12 nových príbehoch

Edícia Stonožka prichádza s novinkou: Knižné batôžky, ktoré zabavia deti a pomôžu rodičom

Edícia Stonožka prichádza s novinkou: Knižné batôžky, ktoré zabavia deti a pomôžu rodičom

Po knižnom hite Dedičkin sľub prichádza Učiteľkina voľba. Sarah E. Ladd vás opäť zavedie na malebný anglický vidiek

Po knižnom hite Dedičkin sľub prichádza Učiteľkina voľba. Sarah E. Ladd vás opäť zavedie na malebný anglický vidiek

Mira. Zamotané klbko lží a tajomstiev opradených temnotou

Mira. Zamotané klbko lží a tajomstiev opradených temnotou

Kniha Kto druhému jamu kope: Ďalší krimitriler z pera M. J. Arlidgea, ktorý sľubuje strhujúce čítanie

Kniha Kto druhému jamu kope: Ďalší krimitriler z pera M. J. Arlidgea, ktorý sľubuje strhujúce čítanie

Nájdete ma aj na:

Práve čítam:

Výber z májových noviniek:

★ L. J. Andrews - Večná kráľovná
★ V. Keeland - Čo sa stane pri jazere
★ M. Harlow - Hra na manželov
★ F. McFadden - Frajer
★ L. Riley - Ľúbostný list
★ Ch. Walsh - Zaskóruj 13
★ A. Huang - Twisted Hate: Vášnivá nenávisť
★ A. Espach - Svadobčania
★ L. Foley - Polnočná hostina
★ M. Johnson - Šťastne až naveky
★ S. Morgan - Dievča na pobreží
★ M. Corland - Päť zlomených čepelí
★ T. Jenkins Reid - Možno v inom živote
★ D. Nicholls - Tu a teraz
★ J. Wake - S láskou z Riviéry
★ S. King - Vábenie temnoty
★ I. Ondriová - Vtedy v Španielsku
★ A. Altan - Kocky osudu
★ L. Višňovská - Hra osudu
★ F. Švantner - Malka
★ M. Balogh - Nezabudnem na lásku
★ S. Lane - Talianska dcéra
★ J. Boyne - Zem
★ L. Lafon - Keď začuješ túto pieseň
★ M. Kasten - Zachráň ma
★ J. Piazza - Sicílske dedičstvo
★ J. Colgan - Kníhkupectvo nových začiatkov
★ G. Harvey - Mesiac v Provence
★ J. London - Martin Eden
★ J-C Mourlevat - Rieka, čo tečie naopak
★ M. Parker - Detektívky zo záhradky
★ A. Christie - Nultá hodina
★ A. Maya - Kroky medzi nami

★ P. Gregory - Druhá kráľovná
★ B. Pauličková - Kdesi medzi koncami a začiatkami
★ E. Keret - Autokorekt
★ M. Daňo - Pozdrav od Führera
★ Ch. Bruce - V Patagónii
★ T. Noah - Vo vysokej tráve
★ A. M. Guastella - Nedokonale dokonalé
★ P. Brestovanská - Nevinné dobývanie