Kniha Unesená: Novinka od Lucie Saskovej vás zavedie do sveta plného pretvárky a manipulácie

Začítajte sa do novinky Lucie Saskovej Unesená. Vo svojej deviatej knihe dokazuje, že sa vie zhostiť každej témy, neraz kontroverznej, alebo veľmi citlivej a podáva ju čitateľom spôsobom, ktorý ich chytí od prvých strán. „Aj táto nová kniha je akousi sondou do vnútorného života hlavnej hrdinky, ako som to robila vo svojich predchádzajúcich knižkách. Faloš, pretvárka, manipulácia. To všetko je stále okolo nás, len si na to treba dávať pozor,“ tvrdí autorka.

O knihe

Po tragickej smrti rodičov čaká hlavnú hrdinku život, na aký nebola pripravená. Pracuje ako sestrička u stomatológa, užívala si viac menej „mama hotel“ a zrazu sa jej život obráti naruby. Trápia ju vážne finančné problémy, žije od výplaty k výplate a okrem práce nikam nechodí.

Hoci nikoho nehľadala, úplnou náhodou jej do života vstúpi príťažlivý muž, ktorý na rozdiel od nej nemá núdzu o peniaze. Zdá sa jej však až príliš dokonalý a najmä príliš záhadný, aby s ním riskovala hlbší vzťah. Čím dlhšie sa s ním stretáva, tým viac znepokojivých otázok si kladie:
Prečo sa s ňou Dávid neukazuje na verejnosti?
Kde sa skrýva, keď sa neozýva niekoľko týždňov?
A prečo o svojej práci zaryto mlčí?

Hlavná hrdinka sa proti svojej vôli postupne ocitá vo svete, v ktorom ide o peniaze a o život – o nič viac, o nič menej. Odrazu nič nie je, ako sa zdá, nikto nie je tým, za koho sa vydáva, a ona sa musí rozhodnúť, na ktorej strane bude stáť.

 

 

Unesená je príbeh zo súdka a la Zlatokopky, ktorými si Lucia Sasková získala desaťtisíce fanúšičiek. „Musím priznať, že po tej predchádzajúcej knihe Odsúdená som si musela trošku oddýchnuť, bola to ťažšia téma, tak som chcela napísať niečo ľahšie. Niečo, čo ma nebude tak vnútorne rozožierať, ako to bolo pri Odsúdenej a Rozpoltenej,“ tvrdí Lucia.

 

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Dominika Žiaranová:

 

Kniha Unesená má nádhernú a nezvyčajnú obálku, ktorá sa leskne a z rôznych strán vyzerá rozlične. „Ja som tušila, že vydavateľstvo si dá záležať a vytvoria nejaký wow efekt, že to bude pekná obálka na prvý pohľad. Ale keď som ju videla prvý raz, nevedela som sa vynadívať. Skúmala som ju aj päť minút, z každej strany, lebo je iná, tie odlesky, efekty…neuveriteľné, čo dnešná tlač dokáže…proste, neviem sa na ňu vynadívať a verím, že ju ani čitatelia neprehliadnu na pultoch kníhkupectiev,“ pochvaľuje si Lucia Sasková, autorka novinky Unesená, ktorá vyšla vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ.

 

Milan Buno, knižný publicista

Zdroj titulnej fotografie: BUX

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *