RECENZIA: #srdcomposlovensku – Xplór Turistický sprievodca

Radi cestujete a objavujete nové miesta? Netreba chodiť príliš ďaleko, keďže Slovensko ich má naozaj neúrekom. Presvedčí vás o tom aj publikácia Xplór Turistický sprievodca, ktorá vyšla pod vydavateľskou značkou #srdcomposlovensku.


Projekt s názvom .srdcomposlovensku mi bol už dlhšie známy z Instagramu, kde si dokázal získať veľké množstvo fanúšikov. Práve z ciest, ktoré absolvovali autori tohto unikátneho projektu, vznikla následne 700-stranová kniha, ktorá v obmedzenom náklade vyšla ešte pred Vianocami v roku 2022.

Táto obsahovo a fotograficky bohatá kniha ponúka výber 321 slovenských miest, ktoré autori vyhodnotili ako najkrajšie. Je prehľadne rozdelená do 22 kapitol, ktoré podrobne približujú jednotlivé slovenské turistické regióny.

Publikácia môže mať dvojaké využitie. Buď sa stane vaším verným spoločníkom pri objavovaní nových zákutí našej krajiny, alebo poslúži ako pripomienka miest, ktoré ste už niekedy v minulosti navštívili a radi by ste sa na ne prípadne vrátili. V neposlednom rade môže byť skvelým darčekom, ktorý nepochybne poteší nejedného cestovateľa a milovníka slovenského prostredia.

Každá stránka, ktorá oplýva originálnou fotografiou, zároveň ponúka pár informácií o danom mieste, vrátane stručného historického exkurzu. Autori však mysleli aj na zvedavcov, ktorí sa neuspokoja s málom a radi sa o konkrétnom mieste dozvedia toho čo najviac. Preto na každej stránke nájdete QR kód s priamym prepojením na web, kde vám, okrem iného, ponúknu aj veľa praktických informácií, ktoré sa pri návšteve daného miesta môžu hodiť.

Keďže minuloročné prvé slovenské vydanie malo priam nevídaný úspech a bolo beznádejne vypredané, už onedlho sa môžu cestovateľskí nadšenci tešiť na dotlač. Aktualizované druhé vydanie chcú pritom autori ešte viac skvalitniť a zároveň vychytať prípadné predchádzajúce chybičky.

 

 

Čo teda vďaka tejto knihe objavíte?

❥ 29 hradov a zámkov
❥ 41 zrúcanín hradov
❥ 53 kaštieľov, radníc a palácov
❥ 61 kostolov a kláštorov
❥ 26 skanzenov, múzeí a galérií
❥ 22 vodopádov, tiesňav a údolí
❥ 17 jaskýň, jazier a plies
❥ 22 vrchov a prírodných zaujímavostí
❥ 13 drevených kostolíkov a synagóg
❥ 18 pamätníkov a tech zaujímavostí

Napokon, ako každý správny turistický sprievodca, aj tento na konci obsahuje rozkladaciu mapu Slovenska, v ktorej sú vyššie uvedené miesta prehľadne kategorizované. Necháte sa inšpirovať? 

 

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem #srdcomposlovensku

 

Viac info o tomto titule nájdete TU.

 

VYDAVATEĽSTVO: srdcomposlovensku
ROK VYDANIA: 2022
ŽÁNER: Turistický sprievodca
POČET STRÁN: 700
VÄZBA: pevná s koženým chrbtom

 

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *