Tipy na 5 detských knižiek, ktoré potešia, poučia a zabavia

Aj vaši drobci radi čítajú a vždy sa potešia novej knihe? Máme pre vás dobrú správu – práve vyšli krásne knižky. O zajačikovi, ktorý chce skákať tak vysoko ako jeho súrodenci, o knihovníkovi Teovi, aj o dievčatku Alžbetke, ktorá má nezvyčajného domáceho miláčika. Tiež máme super nápady, aby sa deti nenudili a prezradíme, ako žijú vydry.
Stonožka prináša 5 krásnych knižiek pre deti.

 

Super kniha nápadov pre malé a veľké dobrodružstvá

V sérii Super kniha nápadov vyšla už tretia knižka – po nápadoch pre kreatívne dievčatá a pre lepšiu planétu je tu novinka Super kniha nápadov pre malé a veľké dobrodružstvá. Nájdete v nej množstvo nápadov a aktivít, rady a tipy, testy, zaujímavé výzvy, recepty, triky pre šikovné ruky. Jednoducho plno inšpirácie ako sa nenudiť, ako tráviť čas zmysluplnejšie ako len pred telkou alebo s mobilom v ruke. Bodaj by po tejto knihe siahlo čo najviac detí.

Naučili by sa napríklad, ako viazať uzly, ako sa orientovať na turistických chodníkoch a celkovo v prírode. Sú tam rôzne kartové hry, hľadanie pokladu, výzvy medzi kamarátmi, tiež tipy ako poskytnúť prvú pomoc, ako si vylepšiť bicykel a z receptov môžu vyskúšať napríklad skvelú rybu s hranolčekmi zo sladkých zemiakov, alebo portugalské pudingové tortičky pastel de nata, prípadne výborné domáce lievance.

Alžbetka a obláčik

Čarovný príbeh o dievčatku a jeho nezvyčajnom domácom miláčikovi – obláčiku, ktorý sa volá Mila. Alžbetka si ho zamiluje, čoskoro ho začne brať na prechádzky so svojou rodinou a zalieva ho presne podľa návodu. Onedlho zistí, že Milo neprestajne rastie. A otázkou teda je – čo sa stane, keď bude Milo príliš veľký na to, aby ho Alžbetka zvládla?

Alžbetka a obláčik je veľmi milý príbeh s krásnym posolstvom a témami ako je rast, prijatie zmeny, strata a odchod, hnev, smútok. Plus magické ilustrácie. Práve text a detailné kresby môžu byť dobrým východiskovým bodom na diskusiu alebo tvorivé písanie.

 

Prekvapenie pre knihovníka Tea

Pre deti od 4 rokov tu máme príbeh o knihovníkovi Teovi a nečakanom stretnutí, ktoré mu obrátilo život naruby.

Medvedík Teo si šťastne nažíval v knižnici aj s pánom Králikom, starším knihovníkom, ktorý ho naučil tomuto krásnemu remeslu. Jeden večer, keď vonku za oknom zúrila víchrica, sa zrazu ozvalo nesmelé zaklopanie na vchodové dvere. Za nimi stálo krásne, čarovné stvorenie – biela medvedica. Najskôr sa Teo nečakanej návšteve veľmi potešil, no odkedy medvedica Linda prišla do zimnej knižnice a Teovho života, Teo sa zmenil. Nemal vôbec hlad, akosi zvláštne ho bolelo bruško a takmer nedokázal súvislo rozprávať. Podarí sa nakoniec medvedíkovi zo zvláštnej choroby vyzdravieť?

To sa dozviete v krásne ilustrovanej knihe Prekvapenie pre knihovníka Tea.

Najmenší zajačik

Stonožka myslí aj na detičky od troch rokov a prináša milý príbeh Najmenší zajačik o tom, že aj to najmenšie stvorenie na svete dokáže veľké veci. A už pri listovaní budete mať radosť a potešenie na duši.

Náš najmenší zajačik túži skákať tak vysoko ako jeho bratia a sestry. Oni dokážu natrhať kvety pre mamičku aj zo zakvitnutého stromu. Nech sa však snaží, ako chce, je príliš malý a na konár nedočiahne. Potom spozná niekoho, kto je ešte menší ako on, a uvedomí si, že aj tie najmenšie bytosti na svete sú vo svojej podstate veľké, jedinečné a krásne.

Ako žijeme? Príbeh o vydrách

A ešte jeden krásny príbeh z riečnych brehov od autorky zahraničných bestsellerov Pam Ayresovej s rozkošnými ilustráciami Nicoly O’Byrnovej. Knižka Ako žijeme? Príbeh o vydrách je doplnená zaujímavými informáciami o vydrách a poteší každého milovníka prírody.

Vyberte sa na breh divokej rieky alebo potoka a objavte úžasný svet očami vydry Vratka. Vratko si spokojne žije sám, pláva v rieke alebo sa preháňa po jej brehoch pomedzi hrčovité korene stromov. Až kým jedného dňa nestretne v tŕstí vydru Viki, ktorá navždy zmení jeho život.

Milan Buno, kamarát Stonožky

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *