Jojo Moyes prichádza s novým románom V cudzích topánkach

Brilantne napísaný román, ktorý prekypuje typickým humorom Jojo Moyes. Pripomína nám, ako málo stačí, aby sa človeku obrátil život naruby. Nikto nedokáže písať o ženách a ich svete tak ako Jojo. O ich trápeniach, starostiach, ale najmä o radosti a šťastí.
Tak je to aj v jej novinke vydavateľstva Ikar V cudzích topánkach.

O knihe

Nisha Cantorová bola zvyknutá na nákladný život a cestovanie po svete. Ani vo sne by jej nenapadlo, že jej manžel podá žiadosť o rozvod a odstaví ju tak od celého majetku. Nisha je rozhodnutá naďalej žiť ako predtým, ale neostalo jej takmer nič – ani len topánky, ktoré mala ešte nedávno na nohách.

A to len preto, lebo Sam Kempová vo fitnes centre omylom vzala Nishin batoh. Výmena je však posledná vec, ktorá Sam trápi – má čo robiť, aby udržala seba a rodinu nad vodou. Keď si obuje Nishine topánky od Christiana Louboutina, akoby sa s vysokými podpätkami odrazu zvýšilo aj jej sebavedomie. Uvedomí si, že niečo sa musí zmeniť – a že by to mala byť ona.

 

Vypočujte si úryvok.
Číta Lucia Vráblicová:

 

V cudzích topánkach je perfektne napísaný román, ktorý prekypuje typickým humorom Jojo Moyesovej. Pripomína nám, ako málo stačí, aby sa človeku obrátil život naruby. Výborne vystihla ženské priateľstvo, silné emócie a témy ako je láska, zrada, nádej, či rodina.

O autorke

Jojo Moyesová je britská spisovateľka a novinárka. Narodila sa v Londýne, na tamojšej univerzite vyštudovala žurnalistiku a potom desať rokov pracovala pre britský denník The Independent. Istý čas strávila v Hongkongu ako dopisovateľka novín Sunday Morning Post. V roku 2002 jej vyšiel prvý román Sheltering Rain a od tých čias sa živí ako spisovateľka na voľnej nohe. Jej doménou sú predovšetkým romantické príbehy, za ktorými sa skrýva vážnejší podtext.

Vo vydavateľstve IKAR od Jojo Moyesovej vyšlo:
  • Posledný list od milenca (2013, 2015, 2016)
  • Predtým ako som ťa poznala (2013, 2016)
  • Dievča, ktoré si tu zanechal (2014)
  • Strieborný záliv (2015)
  • Jeden plus jeden (2015)
  • Čo bolo potom (2016)
  • Zakázané ovocie (2018)
  • Stále som to ja (2018)
  • Darca hviezd (2020)

Milan Buno, knižný publicista

Kniha vychádza v preklade Tamary Chovanovej.

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *