RECENZIA: Michaela Zamari – Šéf môjho šéfa

VYDAVATEĽSTVO: MERIDIANO-press, s.r.o.
EDÍCIA: Moderné romány
ROK VYDANIA: 2017
ŽÁNER: Román
POČET STRÁN: 368
VÄZBA: pevná

 

„V tom momente mi hlavou preletela iba jedna myšlienka.
To nemôže byť šéf môjho šéfa.
Znamenalo by to totiž iba jedno.
A síce, že mám sakra veľký problém…“

 

O knihe:

Cieľavedomá Nela si prešla v minulosti rôznymi životnými skúškami. Život sa s ňou nemaznal, a preto verí v lepšiu budúcnosť. Zo začiatku aj všetko nasvedčuje tomu, že sa jej želanie splní – má prácu, ktorá ju napĺňa, šéfa, s ktorým si rozumie a Nika, priateľa s výhodami, ku ktorému ju to neustále ťahá.

Jej život, ale aj vnútornú citovú rovnováhu, nabúra príchod nového manažéra do firmy, v ktorej pracuje. Tento sa má na určitý čas stať šéfom jej šéfa. Záhadný muž menom Leroy, od ktorého už od prvého momentu netuší, čo môže očakávať, opantá okamžite jej zmysly. Začína sa hra, ktorá pohltí obe strany. Nie je však Nela na tohto podmanivého chlapa trochu prikrátka?

 

„Pohľad na ňu ma zasiahol ako vírus, voči ktorému ešte nevynašli vakcínu.“

 

Zdroj: Pexels
Recenzia:

Michaela Zamari je na knižnom trhu novou autorkou, ktorá prináša svieže dielko. Až potom, ako sa mi táto kniha dostala do rúk, som zistila, do akého žánru je zaradená. Tak nejako som automaticky očakávala typický erotický román, ktorý bude po celý čas nabitý početnými erotickými scénami. Na tom by nebolo vôbec nič zlé, čitateľov takých príbehov je predsa mnoho a ja im tento vkus vôbec neberiem. V mojom prípade však tak nejako už dlhší čas platilo, že erotické romány sú pre mňa dosť veľkou neznámou. Keď to však celé hodnotím po prečítaní knihy a s odstupom času, vôbec neľutujem, že som po tejto knihe siahla.

V prvom momente, keď sa pozriete na obálku knihy, prípadne sa začítate do jej anotácie, možno vás napadne myšlienka, či nepôjde len o ďalší klišoidný román. Avšak už začiatok celého príbehu sa odohráva v určitej tajomnej a záhadnej atmosfére, čo vás núti čítať stále ďalej. Autorka nás zavedie najskôr do krátkej minulosti, a až potom sa prenesieme do neskoršej doby, kde čitateľ časom pochopí všetky potrebné súvislosti.

 

 

Román je vsadený do slovenského prostredia, čo ja osobne veľmi oceňujem. Hlavní hrdinovia na mňa pôsobili sympaticky, a preto som si ich rýchlo obľúbila. Navyše, som fanúšikom irónie, ktorá prerastá do jemného humoru. V tejto knihe som našla množstvo sviežich, vtipných a iskrivých dialógov, „doťahovačiek“ hlavných hrdinov, ale aj vzájomný predstieraný nezáujem až nenávisť, ktorá časom prerástla do niečoho, čo by asi ani jeden z nich neočakával. Samotné spracovanie knihy ma tiež zaujalo, čítala sa veľmi ľahko a rýchlo, je to jednoducho oddychovka, ktorá vás nepustí, kým ju nedočítate do konca.

Dodatočne si myslím, že erotických scén v tomto príbehu bolo úplne akurát. Dodávali totiž príbehu tú správnu iskru. Nepopieram, že námet tejto knihy by mohol na niekoho pôsobiť prvoplánovo. Stačí sa zamyslieť nad tým, koľko takýchto kníh vyjde na našom malom Slovensku za rok. Viac ako dosť. Táto kniha a autorkin štýl však dokáže zaujať, čoho dôkazom je aj to, že už v prvých dňoch predaja zaznamenala medzi čitateľmi veľký úspech.

Kniha bola teda pre mňa príjemným spestrením chladných jesenných večerov. Prekvapil ma iba samotný záver, očakávala som asi niečo iné. Avšak autorka nechala príbehu otvorený koniec, a preto si myslím, že sa ešte dočkáme zaujímavého pokračovania, na ktoré sa už teraz veľmi teším.

 

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem autorke.

Úryvok z knihy Šéf môjho šéfa: 

„Nechcela som sa vrátiť do kancelárie. Bola som nervózna z prítomnosti toho zvláštneho muža. Čo myslel tým, že už sme sa videli? To vzájomné vymieňanie si zmätených pohľadov na chodbe pár minút dozadu? A ako to, že sa na mňa tak veľavýznamne usmieval, keď pred zvyškom firmy dnes pobehoval v maske vážneho profesionála?

Nevedela som sa rozhodnúť, či je pozitívne zvláštny alebo negatívne divný. Možno si ma vyhliadol ako najmladší, a tým pádom najnaivnejší kus na pracovisku a skúša to na mňa. V tom prípade si ale nevybral dobre. Najmladšia som veru bola, ale tam to končilo.

Odhodlane som napochodovala späť do kancelárie. Leroy tam už nebol.

„Už som ti ho odplašila?“ nevinne som to skúšala na Richarda.

„Nepreceňuj sa,“ schladil ma posmešným výrazom, „asi nezvládol to vaše iskrenie a išiel to predýchať.“

Vyplašene som sa zastavila pri svojom stole a čakala, aký bude dodatok. Mal ho napísaný na čele.

„Nezabúdaj…“ A je to tu. „…že je to kvázi môj šéf a nie je tu na prázdninách.“

Zapýrila som sa a stiahla sa z jeho zorného poľa.“

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

4 thoughts on “RECENZIA: Michaela Zamari – Šéf môjho šéfa

  1. Problém s „oddychovkami“ nemám ani ja, horšie však je, keď ich vydavateľstvá ročne chrlia v desiatkach a často na úkor tých ženských románov, ktoré spracúvajú témy a životné situácie, ktoré čitateľa aj niekam posunú a sú vyšperkované aj z umeleckého hľadiska!

    Slovenských autorov, ktorí ale dokážu niečo také, spočítame na prstoch jednej ruky a noví neprichádzajú, lebo začínajúce autorky sa často pridŕžajú len tohto štandardu! 🙁
    Think outside the box! 😀

    1. Ďakujem za komentár 🙂 Pokiaľ ja siaham po takomto druhu kníh, tiež je to veľakrát s malou dušičkou. Stále čítať dokola o tom istom, aj keby to malo byť v inom štýle, asi každého začne po čase nudiť. Sú však stále autorky, ktoré ma aj po prečítaní 5 kníh stále bavia. A čo sa týka nových autoriek, myslím, že táto kniha bola naozaj jedna z tých lepších. A to ja moc knihy s takouto tematikou naozaj nečítam 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *