RECENZIA: Teagan Hunter – Pukom do srdca

VYDAVATEĽSTVO: Zelený kocúr
SÉRIA: Carolina Comets (1. diel)
ORIGINÁLNY NÁZOV: Puck Shy
PREKLAD: Ina Nguyenová
ROK VYDANIA: 2023
ŽÁNER: Román
POČET STRÁN: 280
VÄZBA: brožovaná

 

„Drž sa pri zemi. Sústreď sa na hru. A presne to mám v pláne urobiť.“ (str. 47)

 

O knihe

Collin a Harper.

On žije život hokejovej hviezdy pôsobiacej v NHL, a práve prežíva rok, ktorý sa určite nezaradí medzi jeho najúspešnejšie. S tímom im len o vlások unikol Stanley Cup, následne ostal trčať na polceste s pokazeným autom, a takmer ho zrazila jedna bláznivá ženská. Vie, žeby sa mal naplno sústrediť na kariéru, keďže mu končí zmluva s tímom Carolina Comets. Ak v ňom chce naďalej zotrvať, musí sa jednoducho pozbierať.

Ona je odporkyňou akéhokoľvek športu, no zato veľkou milovníčkou hororov. Jej svojská povaha sa premieta aj do netradičného zamestnania, ktorým dokáže svoje okolie neraz šokovať. Pre negatívne vzory v rodine má však obavy vstúpiť do vážneho vzťahu.

Čo sa stane, ak cesty týchto dvoch odlišných ľudí spojí osud?

 

„Myslel som si, že leto strávené doma mi prospeje a najlepšie pre mňa bude odísť z mesta, ktoré som sklamal. Mohol by som zabudnúť na prehru a reči o mne, zresetovať si hlavu. No všetko, čo sa mohlo pokaziť, sa pokazilo, a čím viac sa to zhoršovalo, tým viac som si nedokázal pomôcť a dával si to všetko za vinu.“ (str. 9)

 

Pukom do srdca je prvý diel série Carolina Comets. (Zdroj: precitane.sk)
Môj názor

Po úspešnej sérii Texting prichádza americká autorka Teagan Hunter s ďalšou romantickou sériou pod názvom Carolina Comets. Prvý diel, kniha Pukom do srdca, vás tentoraz zavedie do dynamického hokejového prostredia, v ktorom sa stále niečo deje a nuda rozhodne nehrozí. Niektorí čitatelia prirovnávajú tento príbeh ku tvorbe populárnej kanadskej autorky Elle Kennedy. Ja som však doteraz od nej nič nečítala, preto sa mi toto porovnávanie zatiaľ úspešne vyhlo.

V mojom prípade išlo o úplne prvý román z hokejového prostredia, od ktorého som nemala žiadne veľké očakávania. Chcela som len siahnuť po jednoduchej oddychovke, ktorá mi spríjemní voľné chvíle, úplne pri nej vypnem, a ktorá sa bude ľahko čítať. A presne to som aj v konečnom dôsledku dostala.

Až na trochu kostrbatý začiatok, ktorý bol miestami príliš zdĺhavý, bola pre mňa táto kniha pútavou jednohubkou. Na svoje pomery som ju preletela rýchlo a zanechala vo mne príjemné emócie. Pripravte sa na pomalšiu romantiku, hanblivé oťukávanie sa, či spoznávanie, ktoré zo začiatku naruší neúprimnosť a klamstvo. Nechýbajú ani vtipné hlášky a doťahovačky, ktoré sú vždy vítaným spestrením príbehov z tohto žánru.

 

„Rozprávať sa s ním bolo jednoduché a zábavné. Kým som neodišla, neuvedomila som si, že mi chýbalo to jednoduché spojenie s iným človekom.
Chýba mi smiech. Chýba mi tá elektrizujúca iskra pri dotyku rúk.
Chýba mi, že sa na mňa nikto neusmieva. Nikto ma nepodpichuje. Nepočuje.
Nevidí.
Nebudem sa spoliehať, že táto online zoznamka prinesie ovocie.
No možno by nebolo také zlé, keby sa tak stalo.“
(str. 64)

 

Príbeh je podávaný striedavo z pohľadu oboch hlavných postáv, ktoré sú sympatické, autentické, postupne sa zbližujú a vzájomne otvárajú svoju Pandorinu skrinku. Na povrch sa dostávajú démoni z minulosti, ktorí napokon všetko skomplikujú.

Obaja pritom občas zvádzajú boj s frustráciou, vlastným vnútorným „ja“, alebo sa snažia vyrovnať s nedorozumeniami. Nechýba však ani láska, jemná erotika, chvíle pochopenia či zábavy. Dynamickým osviežením deja je prepis niektorých správ, ktoré si Collin a Harper vymenili cez zoznamovaciu aplikáciu, kde na seba po prvom náhodnom stretnutí opäť narazili.

 

 

Autorka sa zhostila vykreslenia športového prostredia veľmi dobre. Ako čitatelia budete svedkami šarvátok vo vnútri úspešného hokejového tímu, rivality, no zažijete aj atmosféru napínavého zápasu priamo z tribúny, v obklopení burácajúceho davu. Prostredníctvom textu sa na vás prenesie túžba po víťazstve a spoznáte silu úprimných priateľstiev, v ktorých všetci ťahajú za jeden povraz.

Knihu Pukom do srdca odporúčam čitateľom, ktorí majú chuť na milé, nenáročné, oddychové čítanie zo športového prostredia. Dej je jednoduchý, v príbehu preto neočakávajte žiadnu väčšiu zápletku či prekvapenia, ktoré by vám vzali dych. Ja osobne dám rada šancu aj ďalším knihám z tejto série – aktuálne už na pultoch kníhkupectiev nájdete Svadbu na blind (2. diel) a Náhodný gól (3. diel).

 

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu
Viac info o tomto titule nájdete TU.

 

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *