Fantastický svet démonológov opäť ožíva v druhom diele fantasy série Hierarchia svetla od Adriany Bolyovej

„Hierarchia tmy a Hierarchia svetla boli plánované ako jedna kniha, ktorú som však násilne predelila,“ približuje autorka. „Aj preto sa s najväčším odhalením príbehu stretnete až v závere druhej časti. Rozhodne to nebude nudný prostredný diel – s tým nerátajte. V porovnaní s Hierarchiou tmy bude všetkého ešte viac.“

Prvý diel fantasy série slovenskej autorky Adriany Bolyovej Hierarchia tmy vyšiel vlani a našiel si množstvo nadšených fanúšikov. Séria pokračuje, vo vydavateľstve Ikar práve vyšiel druhý diel s názvom Hierarchia svetla.

 „V druhej časti série vás čaká skutočný boj,“ prezrádza Adriana. „Schyľuje sa k rozhodujúcej bitke, čo vedia všetci mocní hráči vo svete démonológov. Vyhrať a vládnuť v Innsbrucku môže len jeden z nich a vy sa na konci Hierarchie svetla dozviete, kto to bude.“

Zdroj: BUX

Adriana vymyslela fantastický svet démonológov, ktorí jediní vedia, čo je po smrti. Odídete do nehmotných sfér, kde na vás čaká spektrum svetla a tmy a v ňom oveľa viac života, ako by ste si želali.
Ľudia sú všelijakí, no všetci majú spoločné, že žijú v šedivom strede. Do šera sa dostávajú aj po tom, ako umrú. Je to presne tá časť spektra, ktorá spája svetlo a tmu. Medzistupeň medzi miestami, ktorým vládnu bytosti veľké ako galaxie a ľstivé ako ten najväčší zloduch.

Adriana vytvorila ďalších nových démonov, ale aj ich protipól – bytosti svetla. „O tých si však radšej nič nenamýšľajte, pretože by sa mohlo stať, že práve z tých, ktorí majú pomáhať a prinášať nádej, sa vykľujú ešte horší nepriatelia ako sú démoni. A tí možno prekvapia tiež.“

Ani v Hierarchii svetla totiž nie je nič také, ako sa na prvý pohľad zdá. Pohodlne sa teda usaďte a vychutnajte si záhadný svet démonológov a boj medzi dobrom a zlom.

 

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Vlado Kobielsky:

 

Milan Buno, knižný publicista

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *