Psychologický triler Schopní všetkého od Klasa Ekmana: Strhujúci príbeh o fatálnom rozhodnutí, ktoré má tragické následky

Napínavý psychologický triler o dvoch ľuďoch, ktorí urobia osudové rozhodnutie. Vzťahová dráma, ktorej nechýba napätie, spád a hĺbka. Strašidelný príbeh o klamstvách, ktoré sa nabaľujú ako snehová guľa a rúcajú životy ako domčeky z kariet. 
Schopní všetkého.

O knihe

Tridsiatnici Anna a Johan sa ubytujú v malomestskom hoteli, aby si tam užili spoločný víkend ako milenci.
Johan kvôli Anne práve opustil svoju manželku a teší sa na vášnivú noc.
Anna má však iné úmysly: rozhodla sa ich aféru ukončiť a zostať s manželom Magnusom. Rodina je totiž pre ňu dôležitejšia ako jej neustála túžba po šťastí. Má syna Sixtena, ktorý je mimoriadne citlivý, je uňho riziko autizmu a podľa psychológa potrebuje v živote predovšetkým stabilitu.

Víkend sa však nevyvíja podľa očakávania ani jedného z nich. Dôjde k zápasu počas šoférovania a doplatí na to nevinný človek. Táto tragická chyba so smrteľnými následkami prinúti párik milencov urobiť osudové rozhodnutie, ktoré navždy zmení ich životy. Skryjú telo, ujdú z miesta nehody a toto ovplyvní všetko, čo sa bude diať v ich živote v nasledujúcom období.

Klas Ekman napísal strhujúci triler Schopní všetkého o úplne obyčajných ľuďoch, ktorým sa okolnosti vymknú spod kontroly a ocitnú sa v desivom víre udalostí, kde každý krok môže byť fatálnou chybou. Vychádza vo vydavateľstve Ikar.

 

Pozrite si, čo o svojom trileri hovorí samotný autor Klas Ekman:

 

Ekmanov triler Schopní všetkého bol v rámci odovzdávania cien Adlibris Awards nominovaný za najlepší debut roka 2020 a pred pár dňami ho vyhlásili za víťaza ceny Crimetime 2021 v kategórii „Kriminálny debut roka“. Knihu do užšieho výberu najprv vybrala porota a následne ju za svojho víťaza zvolili čitatelia. „Mnohovrstevný, originálny a veľmi dobre komponovaný príbeh s temnotou aj humorom. Po osudovej chybe nasleduje séria zlých rozhodnutí a my sme doslova prilepení k stránkam, ako si zdanlivo obyčajné postavy krok za krokom kopú vlastný hrob. Je to absurdné, zábavné a strašne desivé,“ píše sa v zdôvodnení.

 

„Žila život, aký si prial žiť ako mladý. Najlepšie, čo ho mohlo v živote postretnúť, bol fakt, že na ňom našla niečo, prečo sa doňho zamilovala. Kým sa nestretli, okrem začiatku s Märtou, sa cítil celkom prázdny. Märta bola jeho prvým dievčaťom a práve to ho očarilo. Anna ho prinútila cítiť sa zaujímavejšie. Tvrdiť, že ho vzkriesila z mŕtvych, bolo určite smiešne, ale Johan si to popravde myslel. V každom prípade v ňom niečo odkryla. Dosiaľ nevysvetliteľnú chuť do života…”

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Kamil Mikulčík:

Milan Buno, knižný publicista

Kniha vychádza v preklade Jany Obertovej.

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *