RECENZIA: Lucia Braunová – Milovať je zakázané

Obľúbená slovenská spisovateľka Lucia Braunová nám predstavuje svoj ďalší román s názvom Milovať je zakázanéUž pri pohľade na zaujímavú obálku knihy je viac ako zrejmé, že pôjde o príbeh opradený tajomstvami. Práve vďaka nim sa autorke darí udržiavať čitateľa v neustálom napätí. Ževraj milovať je zakázané… Je tomu ale skutočne tak?

VYDAVATEĽSTVO: Marenčin PT
ROK VYDANIA:
2016
ŽÁNER: Román
POČET STRÁN: 224
VÄZBA: brožovaná

 

Recenzia:

Ema a Jason. Dva osamelé životy, ktorých tragédia pripravila o tých najmilovanejších. Hoci sú obaja rozdielni, predsa majú niečo spoločné. Spája ich presvedčenie, že už nikdy nebudú schopní úprimne milovať. Jason je vnímaný ako navonok príťažlivý muž, ktorý ale žiadnu ženu nie je ochotný vpustiť do svojho vnútorného sveta. Časom však aj on začne vnímať prázdne miesto, ktoré túži znova zaplniť skutočnou láskou. Po tom, ako stretáva Emu, pochopí že dostal vo svojom živote druhú šancu, ktorú nemôže premrhať. Stávajú sa jeden pre druhého oporou, ktorá im dlhé roky chýbala.

“ Od tohto večera sme sa zomkli ešte viac. Jason sa ku mne správal otvorenejšie, už nič neskrýval. Vedela som, že o chvíľu nastane čas, kedy mu aj ja budem musieť odhaliť celú svoju bolesť…“

Hoci sa všetko zdá miestami úplne dokonalé, život si pre oboch pripraví ďalšiu ťažkú skúšku, ktorá preverí ich krehký vzťah zmietaný bolestnými tajomstvami.

Myslím si, že autorka ani tentoraz svojich čitateľov určite nesklamala. Z románu dýcha, okrem lásky, tajomnosť a jemná erotika. Ak by ste od tejto knižky očakávali typický presladený román, prekvapí vás, ako autorka dokázala prirodzene skombinovať lásku a napätie. Zároveň si dala záležať na zaujímavej zápletke a prekvapivom závere.

Kladne hodnotím aj skutočnosť, že príbeh je podávaný z pohľadu oboch hlavných hrdinov. Je mi sympatické, ako tento štýl rozprávania umožňuje čitateľovi nahliadnuť do duše viacerých osôb. Autorkin štýl je hravý, charakterizovaný vtipnými, vážnymi, ale aj jemne pikantnými dialógmi.

Milovať je zakázané je silným príbehom, v ktorom sa do popredia dostáva skutočnosť, že šťastie môže byť naozaj vrtkavé a vzťahy ovplyvňované intrigami a klamstvami osôb, od ktorých by sme to možno nikdy nečakali. V konečnom dôsledku nás však utvrdí v tom, že láska sa neriadi nijakými predsavzatiami, ale starým známym heslom : „srdcu nerozkážeš“ 🙂

 

Odporúčanie:

Túto knižku odporúčam všetkým milovníkom neobyčajných románov, v ktorých sa okrem lásky stretnete aj s neočakávanými zvratmi a prekvapeniami. Ak ste fanúšikom tejto slovenskej autorky, myslím, že ostala verná svojej tradícii a vašu myseľ udrží v napätí až pokiaľ knihu neodložíte prečítanú 🙂

 

Za poskytnutie knižky na zrecenzovanie ďakujem samotnej autorke.

 

 

Úryvok z knihy Milovať je zakázané:

„To, čo chcela vymazať, ju bolelo. Musel by som byť slepý, alebo totálny hlupák, aby som to nevidel.
„A ty si prečo tu?“ pozornosť upriamila na mňa.
„Povedzme, že som tiež chcel zabudnúť.“
„A podarilo sa ti to?“ svoju otázku položila s očakávaním. Ako rád by som ju potešil, ale nemohol som jej klamať.
„Nie. Na niektoré veci sa zabudnúť nedá.

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *