Kniha Posledný dom na Zbytočnej ulici od Catriony Ward: Mysteriózny príbeh, ktorý ohúril aj samotného Stephena Kinga

Toto je strašidelný a mysteriózny príbeh o Tedovi, ktorý žije s dcérou Lauren a s mačkou Oliviou v obyčajnom dome na konči úplne obyčajnej ulice. Spája ich nevysloviteľné tajomstvo.
No dobre, nič nie je také obyčajné a hoci vám pripadá, že čosi podobné ste zažili, či čítali, netušíte, čo je skutočnosť a čo sú klamstvá. Pretože v temnom lese na konci Zbytočnej ulice je niečo pochované.
A nie je to to, čo si myslíte.
Posledný dom na Zbytočnej ulici.

O knihe

Poslednému domu na Zbytočnej ulici sa treba vyhnúť oblúkom. Žije v ňom Ted Bannerman, čudák s mačkou a dcérou, ktorú nikto nikdy nevidel. Pred jedenástimi rokmi bol Ted hlavný podozrivý v prípade uneseného dievčatka. Hoci polícia uňho doma nič neobjavila, nedokáže sa zbaviť stigmy vraha. Je len obyčajný muž, ktorý dopláca na predsudky okolia? Alebo nepotrestaný zločinec s dobre pochovanými tajomstvami.

Do hry vstupuje Dee, ktorá sa nikdy nevzdala nádeje, že vypátra pravdu o sestrinom zmiznutí. Rozhodne sa vziať veci do vlastných rúk a presťahuje sa do susedného domu na Zbytočnej ulici. Je odhodlaná odhaliť Teda za každú cenu. Napätie stúpa a prvé tajomstvá začnú vychádzať na povrch. Ukáže sa, že všetko je inak a skutočnosť môže byť oveľa desivejšia.

 

Pozrite si video, v ktorom autorka hovorí o svojej knihe:

 

Posledný dom na Zbytočnej ulici zozbieral mnohé ocenenia a pochvaly. Esquire ho označil za jednu z 50 najlepších hororových kníh všetkých čias. A ak patríte medzi fanúšikov strašidelných, hororových a krimi príbehov, tak po prečítaní tohto príbehu si poviete: wow, nič podobné som v živote nečítal.

Catriona Ward napísala temný príbeh plný tajomstiev, nepokoja, mrazenia v každej vašej bunke. Desivý psychologický horor, ktorý sa zapáčil aj Stephenovi Kingovi a nečudo. Gotický horor plný zvratov, prekvapení a tajomstiev, ktoré sa pred vami budú skrývať do posledných strán. Kniha vychádza vo vydavateľstve Ikar.

 

Kniha vychádza v preklade Jany Melcerovej.

Milan Buno, knižný publicista

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

 

 

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *