RECENZIA: Erin Watt – Papierová princezná

Autorky Elle Kennedy a Jen Frederick vydali svoju prvú spoločnú knihu pod pseudonymom Erin Watt. Ich spoločné dielo sa ihneď objavilo v rebríčku najlepších kníh. Ponorme sa spolu s nimi do skazeného sveta Royalovcov.

VYDAVATEĽSTVO: Ikar
EDÍCIA: YOLi
ORIGINÁLNY NÁZOV: Paper Princess
SÉRIA: Royalovci (1. diel)
ROK VYDANIA: 2018
ŽÁNER: Deti a mládež
POČET STRÁN: 328
VÄZBA: brožovaná

 

„Bohatí, zákerní a neskutočne príťažliví. To sú Royalovci.“

 

Recenzia:

Po matkinej smrti sa Ella pretĺka životom ako vie. A jediné, čím sa môže uživiť, je tancovanie v pofidérnych kluboch. Jedného dňa ju z takého miesta vytiahne bohatý Callum Royal, ktorý jej môže dať všetko, o čom sníva. Je v tom však háčik. Ella sa na oplátku musí nasťahovať do royalovského sídla, ktorého pánom už dávno nie je Callum, ale jeho piati synovia. Ponuku príjme s tajnou myšlienkou na útek hneď ako to bude možné. Po čase ale Ella myšlienku odchodu prehodnotí a zistí, že ju tam nedrží len blažený pocit plného brucha a mäkkej postele, ale aj niečo omnoho viac – Gideon, Reed, Easton, Sawyer, Sebastian. Ktorý si napokon získa jej srdce?

 

„Môj najväčší talent, ak vôbec nejaký mám, nie je na tanec. Je to moja schopnosť veriť, že zajtrajšok bude lepší. Naozaj neviem, odkiaľ čerpám toľko optimizmu. Možno som ho zdedila po mame. Vsugerovala som si, že ak sa prenesiem ponad zlé skúsenosti alebo prežijem zlý deň, zajtrajšok bude lepší, jasnejší a prinesie niečo nové. Verím, že kdesi na mňa čaká niečo dobré. Iba sa nesmiem vzdávať, kým nenadíde môj čas. Nič zlé by sa určite, určite neprihodilo, keby ma potom nečakala odmena. Royalovci sú síce hrozní a Dinah O´Halloranová ešte horšia, ale dnešok je lepší než celý môj život pred týždňom. Mám posteľ, pekné šaty, teplé jedlo. Chodím na skvelú škodu. Mám kamarátku. Bude to dobré. Musí.“

 

zdroj: unsplash.com / Church of the King

 

V prvom rade by som určite nepodceňovala krúžok na obálke, ktorý hlási vekovú kategóriu 17+. Niektoré časti dávali zabrať aj mne, a to mám 15. Takže určite neodporúčam pre mladšiu vekovú kategóriu.

Kniha je typický príbeh o „badboys“, ktorých (priznajme si) všetky milujeme. Stránky plné drog, alkoholu, sexu a až nepredstaviteľne veľkej moci v rukách Royalovcov. Zo začiatku má dej veľmi rýchly spád. Ani neviem ako a naraz sa už Ella ocitla v sídle Royalovcov. Ale potom som bola celkom prekvapená. Niektoré momenty ma rozosmiali a pri iných som sa rozplývala spolu s Ellou.

 

 

Musím sa však priznať, že párkrát som sa pri čítaní pozastavila, pretože mi niektoré veci nedávali zmysel. Nechápala som, ako sa z úplne neznámeho muža mohol stať poručník dievčaťa, ktorá mu nie je ani rodina, alebo prečo ju nedali hľadať skôr. Sú to síce len také moje postrehy, ale predsa som nad nimi premýšľala. Dej mal rýchly priebeh, dokonca až veľmi. Aj napriek tomu som mala z knihy príjemné pocity a určite si kúpim ďalšiu časť.

Za recenziu ďakujeme čitateľke Eme. 


Úryvok z knihy Papierová princezná: 

„Myslel som si, že sa nechystáš sexovať s mojím otcom,“ zasipí na mňa, keď prejdem okolo neho po chodbe.

„Nechystám. Iba som chcela, aby si to Reed myslel.“ Easton očividne pochybuje, tak si vzdychnem. „S Callumom sme sa zhovárali o Stevovi.“

A o vašej mame, dodám v duchu. Mám pocit, že Easton by to vo svojej aktuálnej nálade veľmi neocenil. Moje priznanie ho zjavne ani trochu neuspokojí. „Nezahrávaj sa s mojím bratom. Vytočila si ho a teraz to bude musieť zo seba dostať.“ Zblednem.

„Čo tým myslíš?“ spýtam sa, no obávam sa odpovede. Utekal za Abby? Pri tej predstave mám chuť vyvracať sa Eastonovi na jeho jachtárske topánky.

„To je jedno.“ Mávne na mňa rukou.

„Vy dvaja by ste si to buď mali spolu rozdať, alebo sa od seba držať čo najďalej. Ja by som volil druhú možnosť.“

„Beriem na vedomie.“ Schytím kľučku na dverách svojej izby, no Easton ma zdrapí za ruku.

„Myslím to vážne. Ak niekoho potrebuješ, príď za mnou. Až tak veľmi mi neprekážaš.“

Bŕ. Mám týchto chalanov už dosť. „Bože, Easton. Aké šľachetné. Má tvoja milosrdná sexuálna ponuka aj dátum spotreby? Alebo je to poukážka, ktorú môžem využiť kedykoľvek?“

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

alebo

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *