RECENZIA: Leigh Bardugo – Kráľovstvo podvodníkov

Po úspešnej Vranej šestke sme sa dočkali aj druhého dielu, ktorý sľubuje poriadnu dávku akcie a napätia. Vráťme sa spolu s Leigh do Ketterdamu a prežime veľké dobrodružstvo spolu so šesticou vyvrheľov.

VYDAVATEĽSTVO: Slovart
ORIGINÁLNY NÁZOV: Crooked Kingdom
SÉRIA: Vrania šestka (2. diel)
ROK VYDANIA: 2018
ŽÁNER: Fantasy / Deti a mládež
POČET STRÁN: 560
VÄZBA: brožovaná

 

„Ich jediná nádej na budúcnosť je postaviť sa minulosti. Inak sú ich dni zrátané.“

 

Recenzia:

Vrania šestka sa vrátila na Kerch po úspešnom dokončení misie, ktorá ich mohla obrať o životy. Oni to však zvládli, ale najťažšia časť ich ešte len čaká. Keď zistia, že boli oklamaní, nikto ich už nemôže zastaviť. Ani predstavitelia najvýznamnejších krajín na čele s gangmi zo Suda. Kaz, Inej, Nina, Jesper, Wylan a Matthias. Dopadne ich dobrodružstvo dobre, aj keď smrť číha za dverami?

 

„Kaz ju z beznádeje zachránil a ich životy boli odvtedy jednou záchranou za druhou, šnúrou dlhov, o ktorých pri pomoci jeden druhému stratili prehľad. Ležala v temnote a uvedomila si, že napriek všetkým pochybnostiam verila, že ju zase raz zachráni, že odloží chamtivosť a démonov bokom a príde po ňu.“

zdroj. pixabay.com

 

Túto sériu tvoria najlepšie knihy, aké som doposiaľ čítala. Majú všetko. Od napätia, cez akciu až po romantiku. Leigh sa krásne zahrávala so životmi našej šestice a nedala im ani chvíľku pokoja. Keď som si myslela, že sa už nič nemôže stať, vždy prišiel zvrat, ktorý ma presvedčil o tom, že vždy sa niečo ešte udiať môže.

Mnohokrát som si povedala, že som určité situácie mohla predvídať, no myslím si, že pri týchto knihách sa vidieť do budúcna nedá. Vždy, keď som už o niečom bola presvedčená, rýchlo som zistila, ako veľmi sa mýlim. A to ma asi bavilo najviac.

 

 

Veľmi sa mi páčili životné príbehy hlavných postáv. Je ich šesť, takže si myslím, že si každý čitateľ nájde aspoň jednu spriaznenú dušu, ktorú by chcel poznať aj v skutočnom živote (ja som sa tak zamilovala do Matthiasa).

Musím pochváliť obálku, ktorá sa mi veľmi páči, keďže bočné hrany knihy sú červené.

Toto je prvá kniha, pri ktorej som plakala. Celý večer som sa nemohla spamätať z toho, čo sa udialo. A to si na tej knihe veľmi vážim. Som dosť emocionálne založená a klaniam sa pred autorkou, že dokázala napísať takéto dielo.

Dilógiu teda určite odporúčam.

Za recenziu ďakujeme čitateľke Eme.

 


Úryvok z knihy Kráľovstvo podvodníkov: 

„Wylan strčil Alys plechovku so sušienkami. „Daj si ďalšiu.“
„Už mala tri!“ namietala Nina.
„Wylan bol vždy taký milý k mojim vtáčikom. Chýbajú mi moje vtáčiky. A Rufus. Chcem ísť domoooooov.“ A vzápätí rumázgala zase.
Nina porazenecky zložila hlavu na stôl, až to zadunelo. „Výborne. Verila som, že nám možno naozaj bude dopriata chvíľka ticha. Obetovala som svoje sušienky pre nič.“
„Nikto z vás sa doteraz nestretol s tehotnou ženou?“ zašomral Matthias. Dobre si spomínal na matkine ťažkosti a nálady, hoci mal podozrenie, že Alysino správanie nemusí mať s dieťaťom, ktoré nosí, nič spoločné. Odtrhol z jednej zo zodratých diek v kúte pásik. „Na,“ povedal Jesperovi. „Namoč to do vody, nech môžeme urobiť studený obklad.“ Čupol si a prihovoril sa Alys: „Vyzujem ti topánky.“
„Prečo?“
„Pretože máš opuchnuté nohy a masáž ti uľaví.“
„Och, tak toto je zaujímavé,“ podpichla ho Nina.
„Nič si nenamýšľaj.“
„Prineskoro,“ zakrútila prstami na nohách.“

 

Viac info o tomto titule nájdete tu:

alebo

Autor: Deni

Milovníčka kníh a všetkého, čo súvisí s knižným svetom. Najčastejšie ma nájdete v kníhkupectve, ktoré je mojím druhým domovom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *